A Fürdőszövetség tervei szerint a magyar fürdők zavaros minisztériumi felügyelet híján és az elavult jogszabályi háttér miatti bizonytalanság felszámolása érdekében azonnali tárgyalásokat kíván kezdeményezni az új kormánnyal.
Vancsura Miklós a május 12-13. közötti ceglédi közgyűlését követően a Napi Turizmus érdeklődésére elmondta: a hivatalos tárgyalások még váratnak magukra, de informálisan a szövetség egy ideje már igyekszik a megfelelő emberek tudtára hozni a gondokat. A szövetség vezetője szerint tekintettel a gyógyfürdők, szerteágazó gazdasági hatására, legjobb helyen a várhatóan Matolcsy György vezette gazdasági csúcsminisztériumnál lennének.
A gyógyfürdők jelentőségét bizonyítandó a Fürdőszövetség szakértőkkel térképezteti fel a szektor tevékenységét - tájékoztatott Vancsura hozzátéve, hogy a Magyar Turizmus Zrt-vel (MT Zrt.) pedig tárgyalásokat folytatnak a hazai gyógyfürdőket előnyösebben pozicionáló üzenetrendszer kialakítására. Ennek lényege, hogy végre kerüljön előtérbe az, amitől mi magyarok jobbak, vagy mások vagyunk, mint a többi termálnagyhatalom. Vancsura szerint ez a hagyományos, természetes gyógytényezőkre a gyógyvizeinkre alapozott komplex balneológiai ellátás.
A szövetség éves, első rendes közgyűlésén részt vett Szűcs Balázs, az MT Zrt. marketingigazgatója. Szűcs elmondta: a nemzeti turisztikai marketingszervezet 2010. évi marketingtervében és a 2010-2012-es éveket felölelő marketingstratégiájában kiemelt termékként kezeli az egészségturizmust, összhangban a 2013-ig szóló Országos egészségturisztikai stratégiával. Szűcs szintén megemlítette, hogy 2011. az Egészségturizmus Éve lesz. Vancsura szerint nem szabad elszalasztani a tematikus év nyújtotta lehetőségeket, különösen, hogy egybeesik az EU elnökséggel is.
Vancsura Miklós rosszallását fejezte ki az Üdülési Csekk megadóztatása miatt, melyből idén eddig 15 százalékkal kevesebb fogyott. Ugyanakkor úgy véli: sokat segíthet a gyógyfürdők és wellness szállodák forgalmán egy a munkáltató által adandó ún. rekreációs kártya, mely a Széchenyi Gazdaságfejlesztő társaság javaslata. A kártyával rekreációs, prevenciós szolgáltatásokat lehetne igénybe venni a fürdőkben és a szállodákban. A tervről szintén egyeztetni kívánnak Matolcsy Györggyel.
A Fürdőszövetség ügyvezető elnöke figyelmeztetett: amennyiben a jövőben nem kezeljük gazdaságunk és kultúránk ezen értékes és egyedülálló részét kiemelten, félő hogy az ebbe - a Széchenyi-tervtől máig - befektetett milliárdok nem térülnek meg. Minden gyógyturizmusban érdekelt szervezetet a cél érdekében összefogásra kért fel, és együttműködést ajánlott a Magyar Fürdőszövetség nevében.