A PLACCC Fesztivál 2008 óta minden évben kora ősszel olyan művészeti alkotásokat mutat be, amelyek nem színháztermekben vagy galériákban, hanem városi köztereken, rendhagyó helyszíneken születnek meg. Az elmúlt évekből sokan emlékeznek a biciklis színházra, a diszkógömbbé alakított betonkeverő autóra, a szlengben éneklő barlangi kórusra vagy éppen a Csendautomatára, sőt a mai napig látható az „Én, te, ő, mi, ti, ők” című képzőművészeti alkotás a budapesti Nyugati téri felüljáró lábain is. A fesztivál egyik célja, hogy bebizonyítsa: a kortárs művészet jelen van a mindennapjainkban és bárki számára elérhető, ráadásul vicces és szórakoztató is lehet. A PLACCC a művészet és város kapcsolatára kíváncsi, a programok pedig arra buzdítanak, hogy aktívan éljük meg a várost és a városi tereket.
Az elmúlt évek során számos fiatal színészt, képzőművészt, zenészt, designert, építészt és urbanistát kértek fel a szervezők arra, hogy formabontó munkákkal mutatkozzanak be a fesztiválon. Több olyan kezdeményezés, közös projekt is útjára indult, amelyek ötletgazdái a PLACCC inspiratív közegében találkoztak egymással. A programok jelentős része hasonló célkitűzésű szervezetekkel közösen valósul meg, és a fesztivál szervezői igyekeznek nyomon követni a fiatal alkotók munkáit is, akikkel keresik az együttműködési lehetőségeket.
A november 22-én startoló PLACCC Go sorozat célja, hogy az alkotók havonta-kéthavonta más-más különleges budapesti helyszínen mutathassák be ötleteiket, és együtt gondolkodjanak az újszerű élményekre fogékony érdeklődőkkel. A programok között prezentációk, beszélgetések, köztéri és közösségi művészeti akciók, városi séták, vetítések szerepelnek majd. A közönség megismerheti a formálódó elképzeléseket is, amelyekből esetenként az ő aktív részvételükkel születnek majd kész produkciók, hiszen az alkotók párbeszédet szeretnének kezdeményezni a városlakókkal, visszajelzéseket és ötleteket várnak.
A PLACCC Go első programjának november 22-én, csütörtökön 19 órától a MÜSZi - Művelődési Szint nevű közösségi művészeti tér ad otthont a Blaha Lujza téri Corvin Áruház harmadik emeletén. Az est címe Játékelemek/Vízi utak, és a vendégek három projektet ismerhetnek meg. Elsőként Kukucska Gergely építész, a D1618 Műhely vezetője mutatja be az idei PLACCC Fesztiválon megvalósult munkáját. A ReFunc holland alkotóival közösen hétköznapi tárgyaknak adtak új funkciót. A Pieces/Elemek című projekt kukákból, kerékpárokból és iskolai székekből készült urbán szkennerei játékra hívnak, és új helyüket keresik a városban.
A Duna Tanösvény nevű informatív Duna-parti sétaútvonal kiépítése után ismét nagy fába vágta a fejszéjét a VaLyo (Város és a folyó) Csoport. A fiatal alkotók jelenleg egy 5000 négyzetméteres parkot terveznek a Lánchíd lábához. A workshop eredményeiről és a folytatásról a csoport két tagja, Tömör Miklós és Varga Dávid mesél a PLACCC Go első rendezvényén.
A Kőbánya-Kispest metróállomás tavaly lebontott műanyag paneleiből egy új, vízibicilkis városi közösségi közlekedési rendszert tervezett Antal Balázs képzőművész, Kukucska Gergely építész és Polyák Levente urbanista. A Velencei Építészeti Biennálé Magyar Pavilonjának pályázatára készült PANEL című projektet Antal Balázs mutatja be.
Az előadások után az érdeklődők kipróbálhatják az urbán szkennereket, megnézhetik a Duna-park maketteket, közvetlen formában beszélgethetnek tovább az alkotókkal és palackpostázhatják ötleteiket.