Fekete György negyven éve dolgozik a turizmusban. Pályafutását különböző keszthelyi vendéglátó egységekben kezdte, 1980-tól a keszthelyi Helikon igazgatója lett. Tíz évvel később a szállodalánc három területi egységének lett a vezetője, és ezzel párhuzamosan a négycsillagos hévízi Health Spa Resort (volt Thermál) szálloda igazgatói posztját is betöltötte.
A szervezeti átalakításokat követően 2002-től közel 5 éven keresztül a Hévíz-Balatoni Területi Igazgatóság elsőszámú vezetőjének nevezték ki. Irányítása alá tartozott a hévízi DHSR Hévíz és DHSR Aqua, a keszthelyi Hotel Helikon, valamint a balatonfüredi Hotel Annabella és Hotel Marina. 2006 közepén a Danubius értékesítési és üzemeltetési szempontból összevonta két hévízi szállodáját, melyek igazgatásával továbbra is Fekete Györgyöt bízták meg.
A szakember az évtizedek alatt rengeteget tett a hévízi gyógyszállodák sikeres működéséért, több szakmai szervezet tagja: a Magyar Szállodaszövetség alelnöke, valamint a Balatoni Regionális és a Hévízi Idegenforgalmi Bizottságban is vállalt feladatokat.
Fekete György a négy évtizedet felölelő pályafutása során nemcsak a Danubiuson belül, hanem hazai és nemzetközi szakmai körökben is méltó elismertséget szerzett. Cége iránti lojalitása, szakmai elhivatottsága, a nívós újdonságokra való fogékonysága, és nem utolsó sorban a mindenkori munkatársai iránt érzett elkötelezettsége okán a szállodaipar és az idegenforgalom kiemelkedő személyiségévé vált. 2001-ben Pro Turismo Díjjal, majd a Magyar Szállodaszövetség által alapított Az Év Szállodása Díjjal tüntették ki. 2009-ben a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt polgári tagozatát vehette át – foglalta össze pályafutását a szállodavállalat belső hírlevele.
Fekete György a Keszthelyi Agrártudományi Egyetem turizmus szak címzetes egyetemi docenseként a továbbiakban is szerepet vállal a jövő szállodásainak oktatásában.