A nemzetközi étteremkalauz kritikusai öt szegedi és egy algyői halászcsárdát teszteltek. Ítéletük siralmas képet festett a népszerű csárdák kínálatáról.
A Délmagyar erről szóló cikke szokatlan indulatokat kavart a szegedi halászlé rajongói körében. Lapunk Facebook-oldalán voltak, akik egyetértettek az ítészekkel, míg mások a védelmükbe vették a csárdákat.
Dugják fel!
„Ráfér időnként minden étteremre a kritika, kimozdítja a megszokott rutinból, esetleg újragondolnak dolgokat, ez sosem árt." „Attól, hogy a halászlé szegedi, még nem garancia, hogy finom is lesz. A kritikusok sem azt mondták, hogy maga a szegedi halászlé rossz, hanem amiket kóstoltak, az bizony rossz volt." „Dugják fel a kritikusok a véleményüket! Irigyek, mert a legjobb halászlevet Szegeden és környékén lehet enni!" – fogalmazták meg sarkos véleményüket olvasóink.
„Nem a kritikán,
hanem az ételek minőségén kell felháborodni” – mondta Molnár B. Tamás, a Gault&Millau étteremkalauz főszerkesztője. Megfogalmazása szerint a halászlevek nagy többsége borzasztó. – Ma nincs 4-5 helynél több Magyarországon, ahol tisztességes, finom halászlét készítenek.
„Olyan nem létezik, hogy szegedi halászlé. Ez egy éttermi megoldás. A halászok soha nem főztek ilyen ételt. Lehet persze ebből is jót készíteni, ha frissen főzik, és nem hagyják benne az uszadékot” – magyarázta. A főszerkesztő szerint folyamatosan ingadozik a halászlevek minősége, mivel nagy mennyiségben főzik az alaplét.
Molnár B. elmesélte, hogy a közelmúltban magánemberként tért be Budapesten az egyik jól ismert mesterszakács halászcsárdájába, ahol ehetetlennek tartotta az ételt, és szinte érintetlenül otthagyta.
Arra a kérdésre, hogy véleménye szerint hol lehet Magyarországon jó halászlevet enni, a Bács-Kiskun megyei Érsekcsanádon található Rév csárdát említette. Az étterem szakácsa a határ másik feléről, Bezdánból érkezett. A csárdában nincs előre fölfőzött lé, kizárólag frissen készül, minden vendégnek külön bográcsban.
Forrás: Délmagyar