A kastély eredetileg lovardának épült részében ma a városi színházterem található, a felújítás után újabb funkciókat is kap az épület, egyfajta turisztikai fogadóépületként is használhatóvá válik - közölte Bebes István.
A polgármester tájékoztatása szerint a kivitelezési munkálatok várhatóan szeptemberben indulhatnak, a száz százalékos támogatást élvező projekt megvalósítása pedig 2015 júniusában fejeződik be.
Örökségközpont születik
Szavai szerint az épület megújuló közösségi tereiben olyan időszaki kiállítások megrendezésére is lehetőség nyílik majd, amelyek bemutatják például a Batthyány-kastély történetét és hozzájárulnak boldog Batthyány-Strattmann László herceg kultuszának ápolásához is, így az egyfajta "örökségközpontként" is működhet.
Hozzáfűzte: felújítják a műemléképület külső homlokzatát, a tetőt, kicserélik a nyílászárókat, korszerűsítik a fűtést és a vizesblokkokat, akadálymentesítik az épületet, amelybe egy liftet is beszerelnek, a színház belső tere is megújul, a belsőépítészeti változtatások mellett a színházterem fénytechnikáját és hangtechnikáját is korszerűsítik.
Gasztronómiai bemutatók is helyet kaphatnak
Felsorolása szerint a turisztikai fogadóközpont kiszolgáló helyiségei is megújulnak, a korábbi büféhelyiség liktáriummá, azaz gasztronómiai bemutató számára alkalmas térré alakul át, amely gyümölcsből készült főzetek, aszalványok, gyógynövényes termékek, virágokból és természetes anyagokból készült ajándék- és használati tárgyak árusítására válik alkalmassá.
Breznovits István elmondta, hogy a pályázati kiírás fő célkitűzése a régió adottságaival összhangban lévő, önálló vonzerővel bíró turisztikai termékek kialakítása, a természeti és épített örökségen alapuló nemzetközi vagy országos jelentőségű turisztikai vonzerő fenntartható fejlesztése volt.
Ezeknek szavai szerint a körmendi projekt teljes mértékben megfelelt, így az a kormány döntését követően kiemelt, projektként került be a Nyugat-dunántúli Operatív Program akciótervbe.
Forrás: MTI