A főpolgármester hozzátette: heteken belül elkészülhet az állatkert bővítésének koncepciója, és a kérdés még ebben az évben visszakerülhet Fővárosi Közgyűlés elé. Tarlós István emlékeztetett arra, hogy csak az állatkert üzemeltetése tartozik az önkormányzat feladatai közé.
A Fővárosi Vízművek visszavásárlása megszünteti a korábbi nagymértékű kiszolgáltatottságot, a főváros jelenleg nem gondolkodik a vízdíjak emelésen - mondta a főpolgármester. Tarlós István szerint a Fővárosi Vízműveknek a jövőben - a többi fővárosi tulajdonú közműcéghez hasonlóan - a Budapesti Városüzemeltetési Központ közvetlen felügyelete alatt kell majd működnie.
A busztenderrel kapcsolatban a főpolgármester azt mondta, nem az a megoldás, ha tovább apasztják a BKV forrásait, miközben például a 3-as metró járműveinek lecserélése balesetvédelmi szempontból sokkal sürgősebb lenne.
Tarlós István szerint György István főpolgármester-helyettes rosszul ítéli meg ezt a helyzetet, Vitézy Dávidnak a Budapesti Közlekedési Központ vezérigazgatójának pedig "nem az a dolga, hogy kritikát gyakoroljon, hanem az, hogy a közgyűlés döntéseit" és "a fővárosi önkormányzat akaratát" hajtsa végre. Ha nem így tesz, "annak előbb-utóbb valamilyen következménye lehet" - tette hozzá.
A fővárosi közösségi közlekedés kérdése a választások szempontjából is döntő fontosságú lehet - közölte a főpolgármester. A város, a kormány érdeke és a józan ész is azt diktálja, hogy ezt a tendereztetést addig ne támogassák, amíg a kormány nem dönt a fővárosi tömegközlekedés jövő évi támogatásáról. A főpolgármester szerint "nyilatkozatháború" helyett együttműködésre lenne szükség a fővárosban.
Tarlós István üdvözölte az önkormányzati adósságrendezésről szóló kormányzati döntést, amely nélkül elképzelhetetlennek tartaná a jövő évi büdzsé elkészítését.
A főpolgármester szerint a fővárosi közigazgatás infrastruktúrája hosszú távon a jelenlegi formájában nem tartható fenn, mert így 24 akarat érvényesül, a főváros közös érdekeinek rovására.
Forrás: MTI