Az M5-ös autópályáról letérve első állomásunk a Geréby Kúria Hotel és Lovasudvarba vezetett. Welcome drinkként igazi alföldi pálinkát kaptunk, egy pár perccel később pedig Látos Lajos, a szálloda egyik tulajdonosa felkonferálta a különleges alföldi lovasbemutatót. A csikósok egyenként mutatták be lovaikat, majd ügyességi feladatokban (ostorcsattogtatás, fogathajtás, vágtázás) mérték össze tudásukat. Ezt követően a vendégek egyik kedvenc programjába, a Pusztaolimpiába is rövid betekintést nyerhettünk.
Programokból nincs hiány a puszta közepén fekvő, Budapesttől negyven percre található, 50 hektáron elterjedő majorban. A lovas programok mellett extrém outdoor pályán próbálhatjuk ki a siklóernyőzést, 3D lebegést, hálómászást, íjászatot vagy éppen a célbalövést. A gasztronómiai kínálatért Zala András mesterszakács felel. Egy tartalmas nap után a hotel wellness részlegében áztathatjuk magunkat.
Látos Lajos elárulta, hogy a több mint 27 éve megnyílt szálloda számára a konferencia- és rendezvényturizmus is rendkívül fontos, nem beszélve a számtalan kúrián zajló esküvőről. Egyháztól függően akár a boldogító igent is kimondhatjuk a szálloda egyik rendezvénytermében. A lelkesedést bizonyítja, hogy a 2014-es szezon szombatjainak nagy része már most be van táblázva, így az sem kizárt, hogy egy napon akár három esküvőre is sor kerülhet (amire már korábban is volt példa).
Mielőtt elbúcsúztunk vendéglátóinktól, hidegtálakból csemegéztünk kiváló alföldi borok társaságában.
Nem sokkal később már az Öreg Tanyán találtuk magunkat, ahol Dobos Attila tanyagazda fogadott minket. Azon már meg sem lepődtünk, hogy ismét pálinkával köszöntöttek. A festői környezetben és tradicionális alföldi épületekben az ember egy teljesen másik világban érzi magát távol a város zajától.
A terep felmérése után bőséges evés-ivás következett: pulykaraguleves, frissensültek, almás pite, vörös- és fehérbor, valamint házi málnaszörp került az asztalra. A szakácsnő sikerét bizonyítja, hogy az egybesült fasírt receptjét mindenáron meg akartuk szerezni.
A téli szezon közeledtével megszaparodnak a környéken a disznóvágások, amelyen akár mi is részt vehetünk, miután bejártuk a környéket lovaskocsival vagy épp terepjáróval. Attila elárulta, hogy az 1987-ben megvásárolt tanyával célja az volt, hogy felélessze az igazi falusi vendéglátást. A tapasztaltak alapján egyértelműen kijelenthetjük, hogy a megvalósítás kiválóan sikerült.