A Gundel TISZK (Térségi Integrált Szakképző Központ) 2009. februárjában nyert 244 millió forintos európai uniós támogatást a szakképzés megújítására.
Kovács László projektvezető köszöntője után Varga Zoltán, a projekt szakmai vezetője beszédében a megvalósított célok között kiemelte a tagintézmények közös arculatának kialakítását, az összehangolt képzéseket és tanmeneteket, valamint az ingyenes táboroztatást. A projektben 70 tanár vett részt és intenzívebbé vált a tagiskolák, a tanárok illetve a diákok közötti kapcsolat. Elindult az akkreditált felnőttképzés is.
Kóbor Zoltán, a Gundel iskola igazgatója és a TISZK Koordináló Testületének elnöke a testület működéséről számolt be. A legnagyobb eredménynek az elaprózott képzés összehangolását tartotta, s kiemelte, hogy az ISO minősítés megszerzése mérföldkő volt az intézmény életében, mivel követhetővé és átláthatóvá vált az intézmény működése és a pedagógiai munka. Utalt az Országos Szakképzési Konferencián elhangzottakra, amelynek súlypontjai számára nem okoztak meglepetést: Megerősítették a TISZK rendszer fennmaradását, így a fenntarthatóság érdekében meglépett reformokat az iskola folytatni tudja. Mivel ebben a szakmacsoportban a gyakorlati-elméleti képzés aránya eléri a 70 százalékot, ezen a területen már teljesítették a jövőbeni elvárásokat. Az idei évtől lehetséges az előrehozott (alternatív) szakképzés indítása, amely három év alatt ad szakmát a diákok számára. A Gundelben például cukrászokat képeznek majd ebben a formában.
Horváth Csaba, a Fővárosi közgyűlés képviselője a négy évvel ezelőtt indult korszerű szakképzés modelljét méltatta. Hangsúlyozta, hogy az elavult képzési struktúra következtében az alacsony presztízsű képzés a munkaerő-piaci igényeknek sem felelt meg. Ezeket a hiányosságokat orvosolja az EU-s támogatás segítségével átalakított szakképzés. Az előrehozott szakképzés kapcsán aláhúzta: “Több az ellenérv mint a mellette szóló, mivel a rövidebb képzés nem felel meg az élethosszig tartó tanulás alapelveinek.”
A sajtótájékoztatót követő konferencián a hét munkacsoport vezetőjének kiállítással egybekötött beszámolóját hallhatták a résztvevők. A standoknál minden résztvevő átvehette a tevékenységekről és az eredményekről készült elektronikus kiadványt (CD, DVD, záró kiadvány).