Úgy vélte, ha a mostani fejlesztések is beérnek, akkor akár azt a célt is ki lehet tűzni, hogy Budapest a világ 20 leglátogatottabb városa közé tartozzon, vagy olyan térségbeli versenytársakat érjen utol, mint például Prága.
Az államtitkár közölte azt is, hogy az idén januárban több mint 12 százalékkal nőtt a Budapesten eltöltött vendégéjszakák száma a tavalyi, éves szintű 6 százalékos növekedés után.
A minőségi szolgáltatásokon a hangsúly
Horváth Gergely, a Magyar Turizmus (MT) Zrt. turisztikai vezérigazgató-helyettese szerint az eredmények elsősorban a minőségi szolgáltatásoknak köszönhetőek, amelyek iránt egyre nagyobb a kereslet, így a fejlesztések is ezeket célozzák meg. Kiemelte a kultúra területén megvalósult fejlesztéseket, amelyek húzóerőnek számítanak a fő küldő piacokon. Ide sorolta például a megújult Zeneakadémiát és Vigadót, valamint a csütörtökön átadandó Várkert Bazárt.
A külföldiek körében is egyre népszerűbb Budapest
Szatmáry Kristóf hangsúlyozta, hogy nemcsak a hazai statisztikákban javul Budapest megítélése, hanem ez megnyilvánul különböző nemzetközi turisztikai elismerésekben, rangsorokban és ajánlásokban is. Példaként elmondta, hogy Budapest jelenleg a világ 30 leglátogatottabb városa közé tartozik, Európán belül pedig az első tíz között van. Továbbá a magyar fővárosnak tavaly először sikerült megelőznie Bécset a beutazó turisták száma alapján. Megemlítette, hogy egy amerikai olvasói szavazás szerint Budapest a világ második legjobb városa, a legjobb európai desztinációk között pedig az első ötben szerepel. Egy internetes portál híradása szerint pedig angol szaklapok Budapestet a húsz legélhetőbb városok egyikévé választották.
Forrás: Turizmus Online