A túra résztvevőit Bergamóban a Coninvest két tulajdonosa, Kertész Mirjam és Neményi András várja a szép kilátás reményében: első útjuk a Bella Vista (Szép kilátás) elnevezésű Franciacorta borvidéken található manufakturális üzemhez vezet. Ahol isteni habzóborral kínálják az út porától kissé megfáradt csapatot, hogy aztán felfrissülve mindannyian alászállhassanak a mélybe: a ház legalsó bugyraiban ismerjék meg a habzóbor készítésének csínját-bínját.
Bika a borok között
A Moretti pincészetnél büszkén mutatják azt a helyet, ahol 5 millió palack habzóbor aluszsza álmát. Azt nem állíthatjuk, hogy ez az álom mély és örök lenne, mert egyrészt 90 ezret belőlük naponta pörgetnek, másrészt a Franciacorta vidékről származó habzóborok (azt a szót, hogy pezsgő, ki ne ejtsük, mert az a franciák privilégiuma) kapósak világszerte: Vittorio Moretti évi több mint egymillió palackja például szinte lábon elkel. A házigazda egyébként e pincészet működtetésével régi álmát valósította meg: sikeres építőipari vállalkozóként gondolt egyet, és falnak rohanó bikaként nekirontott az ismeretlennek - beállt a habzóborkészítők táborába, ahol bár sokat kockáztatott, de nyert! Ezt jelképezi nála a bikaszobor.
Mozarella, Lamborghinivel
Egy mozarellakészítő manufaktúra meglátogatása nem mindennapi program annak, aki sose látta még, miképp állítják elő kézműves módon ezt a finom sajtféleséget, de a magyar éttermesek, cukrászok csapata azon csodálkozik a legjobban, hogy bármilyen kérdésükre rögvest választ kapnak a Manerba del Garda helyiségben található il Casaro Pugliese sajtházban: mindent megmutatnak, amire csak a magyarok kíváncsiak.
Nem így a közeli Lamborghini-gyárban, ahová bezzeg nem engedik be a vendégeket semmilyen olyan tárggyal, amely bármilyen módon arra szolgálna, hogy kivihessék rajta az alapító speciális sebességváltójának titkát, amellyel a narancssárga autócsodák világsikere kezdődött. Ahol szintén a bikák a főszereplők: ugyanis Ferruccio Lamborghini bikaverseny- imádóként minden modelljét spanyol viadorbikákról nevezte el.
Egy álom valóra vált
A Pó medrénél, a Zibello sonkaüzemben olyan sonkát érlelnek, amely a pármai sonka diórésze. A pármai sonka kilója 21–32 euróba kerül, a culatellóhoz viszont 50–77 euróért lehet hozzájutni. Érlelési kizárólag természetes úton, hetvenszázalékos páratartalmú levegő segítségével történik. Habzóbort már első nap kóstolt a magyar csapat, a sonkák királya után tehát elérkezett az ideje a proseccót is megismerni. Luganában hordóban, nyomás alatt érlelik, majd palackozzák ezt a száraz, könnyű borféleséget, itt kóstolta az italt a Coninvest-csapat. Az utolsó nap a helyi kézműves cukrászdák kínálatának beható vizsgálatával kezdődik, ahol a neves magyarországi cukrászdákból érkezők elcsodálkoznak azon, hogy mennyire nem féltik titkaikat olasz kollégáik. Hiszen az alapanyagokról, a készítés módjáról mindent elárulnak. A nap csúcspontja azonban kétségkívül az esti hajóút a Garda-tavon, a vidám társaság a Punta San Vigilióba igyekszik. Egy olyan, több száz éves, gyönyörű régi kolostor az úti cél, ahol még Churchill, az angol királyi család, vagy Richard Gere filmsztár is elköltötte a vacsoráját. És ha valaki nem sejtené, milyen az a konyha, amely a hírességeket is vonzza ebbe a tulajdonképpen a vízben, lábakon álló házba: nos, az a tradicionális, igazi olasz kulinária, annak minden fortélyával, finomságával, romantikájával és kedvességével. Nem véletlenül kiáltott fel egy híres író, amikor belépett a terembe: Somnium fuit realitas - azaz egy álom valóra vált.