Az MT Zrt. által az NGM Gazdaságfejlesztésért Felelős Helyettes Államtitkárságának valamint az Országgyűlés Sport és turizmus bizottságának együttműködésével szervezett konzultáción elhangzó előadásában Bánki Erik kiemelte, hogy az első Széchenyi terv a II. világháború utáni időszak legdinamikusabb fejlesztési programja volt, amely azonban 2003-ban lezárult. A 2004-ben kezdődött I. Nemzeti Fejlesztési Tervben nem voltak sem fürdő-, sem szállodai fejlesztések. 2007-től, a II. NFT-ben már indultak ilyen pályázati lehetőségek, ugyanakkor a rendszer nehéz és bürokratikus volt, és lassú volt a kifizetés.
A jövőre induló II. Széchenyi tervben a kormányzat tervei szerint az eddiginél gyorsabban és egyszerűbben juthatnak fejlesztési forrásokhoz a pályázók. A cél az, hogy az első időkben 30 napon belül, később akár 8 napon belül megtörténjen a pályázóknak az elnyert összegek kifizetése. Bánki Erik a fejlesztőket, beruházókat segítő államigazgatás kialakítását ígérte.
Megemlítette továbbá, hogy 10 éves turizmusfejlesztési terv létrehozására van szükség. Emlékeztetett arra, hogy 1998-ban a turisztikai célelőirányzat összege csupán 600 millió forint volt, ezzel szemben 2002-ben ez az összeg 28 milliárd forintra nőtt. Bánki Erik elfogadhatatlannak nevezte, hogy a bankok nem adnak hitelt turisztikai fejlesztésekhez, erről tárgyalást kezdeményeztek a Bankszövetséggel. Elképzelhető, hogy néhány év múlva nálunk is létrejöhet osztrák mintára egy Turizmusbank.