A kilátogató érdeklődő közvetlenül találkozhat az ország minden pontjáról, érkező tenyésztővel és termék forgalmazóval, sok esetben attól veszi meg a terméket, aki maga állította elő. Nem kap hamisítványt, csak a Mangalicatenyésztők Országos Egyesülete által ellenőrzött állományból kikerült végtermék lehet jelen. A látogatók és a kiállítók száma minden évben növekszik, a terület egyre nagyobb lesz és a média érdeklődése folyamatos egész évben.
A rendezvény igazi értéke egyfajta fair trade mozgalom beindítása, amely eddig nem volt jellemző a hazai fesztiválok körében. 2011 különleges év, hiszen éppen 20 éve annak, hogy a kihalás szélére került mangalicákat egy telepre gyűjtve megmentették és elindult ennek a több szempontból is hasznos állatnak a sikertörténete, ami napig tart. Ennek az ismertségnek és népszerűségnek kialakításában jelentős szerepe van a fesztiválnak, hiszen az évek alatt százezres tömeg találkozhatott közvetlenül a termékekkel és termelőkkel. A nagy sikerre való tekintettel 2010-ben elhatározták, hogy a vidéken élő érdeklődők számára is megmutatják remek termékeiket és lehetővé teszik, hogy megtölthessék az éléskamráikat, és egy-egy a keleti és nyugati országrész nagyvárosában is megrendezik az eseményt.
További célk, hogy ettől az évtől kezdve a fesztiválon megjelenjenek más, olyan élelmiszer ágazatok, amelyeknek kevésbé van lehetősége széles tömegek előtt megmutatkozni. 2011-ben vendégeik lesznek a magyar tej, és tejtermék előállító gazdaságok. A Fesztivál alapvetően nem változik, lesz főzőverseny és sok, tonnányi mangalica termék, színpadi programok és egyéb minőségi magyar élelmiszerek.
A belépés ezúttal is díjtalan.