A fahéjról újabb titkok derültek ki

Jó hír a fahéjrajongóknak – a tudomány újabb ürüggyel szolgál a fűszer (némileg) fokozottabb mértékű elfogyasztására.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A kaliforniai The Rush University Medical Center kutatói kimutatták, hogy a fahéj javíthat a tanulási képességeinken is. Kísérleteik alatt a porított fahéjjal etetett, visszafogott készségekkel rendelkező egerek értelmi kapacitása javult. A rágcsálók szervezete nátrium-benzoátra bontotta le a fűszert; ezt a kemikáliát agysérülések kezelésekor szokták felhasználni.  Amikor a vegyület az agyat elérte, az emlékezőtehetséget és a tanulásra való hajlamot is megerősítette.


„A fahéjat sikeresen felhasználtuk arra, hogy a gyenge tanulási képességgel rendelkező egerek agyában végbemenő biokémiai, celluláris és anatómiai változásokat visszafordítsuk – mondta Kalipada Pahan, a vizsgálatok vezető kutatója és a Rush Egyetem ideggyógyász professzora. – Ezt a megközelítést még további gyenge tanulókon is tesztelni kell. Jelentős előrelépést jelentene, ha ezeket az eredményeket visszafogottabb tanulási képességű embereken is reprodukálni tudnánk.”


Beindult Európa legnagyobb nápolyi pizzagyára

Beindult Európa legnagyobb nápolyi pizzagyára  

A Szigetszentmiklóson megnyílt kétezer négyzetméteres üzem Európa legnagyobb kapacitású kézműves nápolyi pizzagyára.
Indul a dinnyeellenőrzési akció az árusok körében

Indul a dinnyeellenőrzési akció az árusok körében 

A tavalyi ellenőrzések eredményeképp több mint 19 millió forint bírságot szabtak ki.
Búcsú a neves séftől

Búcsú a neves séftől 

Elhunyt Lőrincz György.
Elismerés a legendás budai presszónak

Elismerés a legendás budai presszónak 

Az 1961-ben megnyílt egység nemcsak retró hangulatáról ismert, hanem számos különleges történetet is őriz.
Bezár a Rosenstein

Bezár a Rosenstein  

Szeptemberben újranyit.
Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen

Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen 

A Meininger's Best of Riesling mezőnyét évről évre a világ legismertebb német rizlingtermelői határozzák meg.
Taroltak a tokaji borok

Taroltak a tokaji borok 

Öt nemzetközi aranyérem a tokaji Patricius Borháznak.
Megjelent a sertéspestis  Szerbiában – meg is van az eredménye

Megjelent a sertéspestis Szerbiában – meg is van az eredménye 

Több mint tízezer sertést ölnek le, amit a következő két napban hajtanak végre.
Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija

Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija 

Új fejezet a Dunapark történetében: július 25-én nyit újra Újlipótváros ikonikus kávéháza.
Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól

Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól 

Pezsgőünnepet rendeznek most első alkalommal.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.