A projekt ötlete nem új, Susánszky Ádám azt mondta, másfél-két éve ugrott neki először, de nem talált olyan csirketelepet, ahonnan megfelelő alapanyagot tudott volna szerezni. „Fontos, hogy legyen jó a takarmányozás, legyen ökológiailag minősített a terület, legyen hova kimenni, ha mozogni akar.” Végül tavaly év vége felé sikerült két teleppel megállapodni, ami a nyitáskor jó ötletnek bizonyult, mert nem volt zökkenőmentes a rajt. „8-10 hét, amíg felnőnek a csirkék, a két ünnep között hívott fel az egyik telep tulajdonosa, hogy betörtek hozzájuk, és elvittek egy csomó eszközt, nem tudják teljesíteni a rendelést.”
A Crunchy ennek ellenére meg tudott nyitni a másik telepről hozott csirkékkel, de hamar kifogytak a készletből. Az étterem egyelőre csak pilot jelleggel működik az Allee bevásárlóközpont mellett, a fehérvári úti csarnok oldalában, ráadásul teljesen más megközelítést használtak, mint ahogy a Zingnél történne egy új egység nyitása. „A Zing éttermei már tervezőasztal mellett készülnek, amire célirányosan rá tudunk önteni hatvan-nyolcvan millió forintot.” Az alapító hozzátette: „Itt a saját kezünkkel csináltunk mindent, ötmillióból kihoztuk. Ahogy a Zingnél is anno, itt is Csanda Eszterrel közösen a saját megtakarításunkból finanszíroztuk, nem akartuk elvinni a drága beruházás irányába, a hangsúly végig a termékfejlesztésen volt.”
Persze ehhez hozzá van igazítva a méret és a design is, a Crunchyba jó másfél tucat ember fér csak be, a design szerves részét képezik az egyszerű OSB lapok is. A Crunchy ennek ellenére nem olcsó, ha abból indulunk ki, hogy csirkét adnak, aminek a bolti ára kilónként egy ezres környékén mozog, de Susánszky szerint a nem nagyüzemi körülmények között nevelt csirkehús felvásárlási ára a jó minőségű angusét is verheti, és szerinte az emberek szemléletmódja sem tükrözi a valóságot. „A csirke nem tálcán terem a hipermarket polcain. Az egy önálló entitás. Két szárnyhoz le kell ölni egy csirkét. Nálunk 25-50 csirke fogy el egy héten, többet nem is nagyon tudnának hozni, mert abból egy idő után már nagyüzemi tartásra kéne átállniuk. Ezért van, hogy limitáltan tudunk csirkeszárnyat adni egy vevőnek, mert egy délelőtt alatt elfogyna az összes.”
Forrás: forbes.com