2007-ben a WACS azzal a céllal hívta életre a Global Chefs Challenge versenyt, hogy lehetőséget teremtsen a több mint 100 tagország közel 10 millió séfje számára, hogy egy közös, élő, melegkonyhás verseny alkalmával megmérettethessék magukat világszinten. A világszövetség felépítésének megfelelően középdöntőkből kerülnek ki minden alkalommal a legjobb séfek, akik hazai selejtezőjüket megnyerve a legjobbnak bizonyulnak a kontinentális régiójukban is.
A versenymunka, azaz a menü összeállításakor a világszövetség központilag határozza meg a fogásonkénti fő alapanyagokat, melyeket kötelezően fel kell használniuk a versenyzőknek. Minden szakács versenyzőnek 3 óra áll rendelkezésre, hogy elkészítse a 3 fogásos menüjét (előétel- főétel- desszert), amelyet egymást követő 5 perces időeltolódásokkal tálalnak a zsűrinek. A cukrászok esetében a kötelezően előírt Valrhona csokoládé torta mellé még egy legalább 60 cm magas artisztikai színvonalú díszmunkát is el kell készíteniük, amelyhez 6,5 óra áll rendelkezésre.
2015-ben Prága a házigazdája az eseménynek, valamint a PVA szakkiállítás, ahol közel 28.000 nm-en több száz kiállító és közel 35.000 látogató jelenik meg a vendéglátás és turizmus minden területéről.
A 2014-es luxembourgi kulináris világbajnokságon való magyar részvételhez hasonlóan 2015-ben is támogatást vállalt a Nemzetgazdasági Minisztérium a magyar versenyzők felkészítésében.
A versenyen túl a Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség (MNGSZ) lehetőséget kapott, hogy a magyar versenyzőket kísérve nemzeti értékeinket Hungarikum Kiállítással jelenjen meg, melyen bemutatásra kerül az MNGSZ saját gyűjtésű, az 50 hungarikumot felvonultató gyűjteménye.
Forrás: Turizmus Online