Indul a street food karaván

Az első megálló a dunaszerdahelyi Szent György-napok április 24–25. között, ahol hivatalosan is elindul a 2026-os Food Truck Show eseménysorozat.
 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A burger, hot dog és döner örök klasszikusain túl magyar harcsából készült fogások, mexikói különlegességek, BBQ- és grillételek is felsorakoznak majd. 

A kínálatban összesen 15 food truck szerepel, a Magyarországról érkező kocsik mellett három helyi, szlovákiai csapat is bemutatkozik.

Az esemény védjegye a minőségi alapanyagokból készült, különleges fogások és a rendhagyó, formabontó street foodok. Így kerül a kínálatba mézes-chilis harcsa, lassan füstölt BBQ és a nemzetközi konyhák inspirálta megoldások.


Fotó: Food Truck Show

Az édesszájúak waffle-re, churrosra és a francia palacsintára, azaz a crêpe-re is számíthatnak, az italos kocsiknál pedig  kézműves sörök kedvelői találnak majd maguknak választást.

A dunaszerdahelyi állomás különlegessége, hogy a város egyik legnagyobb közösségi eseményéhez, a Szent György-napokhoz kapcsolódik, így a gasztronómiai élményeket egy kétnapos kulturális és zenei program egészíti ki.


Indul a dinnyeellenőrzési akció az árusok körében

Indul a dinnyeellenőrzési akció az árusok körében 

A tavalyi ellenőrzések eredményeképp több mint 19 millió forint bírságot szabtak ki.
Búcsú a neves séftől

Búcsú a neves séftől 

Elhunyt Lőrincz György.
Elismerés a legendás budai presszónak

Elismerés a legendás budai presszónak 

Az 1961-ben megnyílt egység nemcsak retró hangulatáról ismert, hanem számos különleges történetet is őriz.
Bezár a Rosenstein

Bezár a Rosenstein  

Szeptemberben újranyit.
Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen

Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen 

A Meininger's Best of Riesling mezőnyét évről évre a világ legismertebb német rizlingtermelői határozzák meg.
Taroltak a tokaji borok

Taroltak a tokaji borok 

Öt nemzetközi aranyérem a tokaji Patricius Borháznak.
Megjelent a sertéspestis  Szerbiában – meg is van az eredménye

Megjelent a sertéspestis Szerbiában – meg is van az eredménye 

Több mint tízezer sertést ölnek le, amit a következő két napban hajtanak végre.
Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija

Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija 

Új fejezet a Dunapark történetében: július 25-én nyit újra Újlipótváros ikonikus kávéháza.
Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól

Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól 

Pezsgőünnepet rendeznek most első alkalommal.
Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett

Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett 

A brit gazdasági lap értesülése szerint a Tesco banki tanácsadók bevonásával vizsgálja a három országban működő leányvállalatokkal kapcsolatos stratégiai lehetőségeket.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.