Keresik az idei Balaton Fagyiját – várják a pályázatokat

Idén tizenharmadik alkalommal, május 8‑án rendezik meg  a Balaton Fagyija választást, amelyre már jelentkezhetnek a régió cukrászai.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Volt olyan év, amikor a Balaton Fagyija verseny nyertes ízeiből több mint húszezer gombócot adtak el, több fagylaltozó pedig arról számolt be, hogy forgalmuk a verseny hatására 10–15  százalékkal nőtt,  mondta Fekete Tamás, a Balatoni Turizmus Szövetség elnöke.


Fotó: DepositPhotos.com

Fekete szerint a fagylalt fogyasztása a régióban ma már nem csupán édesség, hanem a gasztronómiai turizmus egyik mozgatórugója. Hozzátette: ez nem egyedülálló jelenség a világban, Olaszországban és Horvátországban is vannak olyan régiók, ahol a fagylalt turisztikai vonzerőként jelenik meg.

Így egyre fontosabb motivációt jelent az utazóknak, akik célzottan keresik az autentikus gasztroélményeket.

Tavaly egyébként 31 fajta fagylaltkreációval neveztek a cukrászdák a versenyre. A nyertes fagylalt kecskesajtból készült, amelyet borssal ízesítettek, rozmaringos sült körtével és sós mandulával tettek különlegessé, míg 2024-ben  a “Balatoni mámor” fantázianevű kreáció nyert, amely helyi dióból készült vörösboros fügeöntettel és karamellizált dióval. 

 A cukrászok beszámolói szerint több ezer vendég látogatott el hozzájuk kifejezetten azért, mert valahol hallott vagy olvasott a nyertes fagylaltról, ami jól mutatja, hogy a média és a gasztronómiai élmények iránti érdeklődés kézzelfogható forgalomnövekedést generálhat a régióban.  


Búcsú a neves séftől

Búcsú a neves séftől 

Elhunyt Lőrincz György.
Elismerés a legendás budai presszónak

Elismerés a legendás budai presszónak 

Az 1961-ben megnyílt egység nemcsak retró hangulatáról ismert, hanem számos különleges történetet is őriz.
Bezár a Rosenstein

Bezár a Rosenstein  

Szeptemberben újranyit.
Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen

Hazai rajnai rizling a Top 3-ban a Meininger's Best of Rieslingen 

A Meininger's Best of Riesling mezőnyét évről évre a világ legismertebb német rizlingtermelői határozzák meg.
Taroltak a tokaji borok

Taroltak a tokaji borok 

Öt nemzetközi aranyérem a tokaji Patricius Borháznak.
Megjelent a sertéspestis  Szerbiában – meg is van az eredménye

Megjelent a sertéspestis Szerbiában – meg is van az eredménye 

Több mint tízezer sertést ölnek le, amit a következő két napban hajtanak végre.
Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija

Hamarosan újra nyitva Újlipócia nappalija 

Új fejezet a Dunapark történetében: július 25-én nyit újra Újlipótváros ikonikus kávéháza.
Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól

Szeptemberben Etyeken minden a pezsgőről szól 

Pezsgőünnepet rendeznek most első alkalommal.
Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett

Financial Times: Vizsgálja közép-európai érdekeltségeinek eladását a Tesco, a magyar üzletág is érintett 

A brit gazdasági lap értesülése szerint a Tesco banki tanácsadók bevonásával vizsgálja a három országban működő leányvállalatokkal kapcsolatos stratégiai lehetőségeket.
MVI-helyzetjelentés 2025-ről: napi 4-5 üzlet zárt be

MVI-helyzetjelentés 2025-ről: napi 4-5 üzlet zárt be 

A vendéglátó üzletek számának csökkenése ismét gyorsult.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.