Az étteremlánc honlapján is csak két bevásárlóközpontban üzemelő egységük szerepel, ami egyértelmű leépülést jelent. A márka 1992-ben jelent meg Magyarországon, a főváros mellett Győrben, Miskolcon, Pécsett és Szegeden. Fénykorában 22 üzlettel rendelkezett, s sokáig a harmadik legnépszerűbb gyorsétteremnek számított. Ennek ellenére 2005 óta franchise rendszerben az AmRest üzemeltette a magyarországi éttermeket - írja a Heti Válasz.
A cég a pizzás vonal mellett hasonló konstrukcióban KFC, Burger King, Applebees éttermeket és Starbucks kávézókat is üzemeltet, továbbá saját márkákat - Freshpoint, Rodeo Drive - is magáénak tudhat. Jelenleg Lengyelországban, a Cseh Köztársaságban, Magyarországon, Bulgáriában, Oroszországban és Szerbiában, valamint az Egyesült Államokban rendelkezik éttermekkel. Közel négyszáz egységében majdnem 16.000 munkavállalót foglalkoztat - olvasható a Pizza Hut honlapján.
A heti Válasz szerint a gondok mindenesetre nem ma kezdődhettek, a netes oldalról ugyanis az is kiderül, hogy bár pizzát lehet rendelni is, azt már 2010. január elseje óta nem szállítják ki. A megkívánt finomságokat a rendeléstől számítva 20 perc elteltével lehet átvenni valamelyik étteremben.
A Pénzcentrum.hu piaci forrásokból úgy tudja, hogy a Pizza Hut már legalább egy éve nehézségekkel küzd, így az étteremlánc bezárásáról érkező hírek nem okoznak meglepetést. A lapnak a cég egyik nevét megnevezni nem kívánó illetékese annyit árult el, hogy inkább megerősítené, mint cáfolná a Pizza Hut végéről szóló sajtóhíreket.
Mindkét lap megkereste az üzemeltetőt, de az AmRest Kft. egyik megkeresésre sem reagált. A Pénzcentrum úgy véli, hogy a magyar viszonyokhoz képest magas árak, illetve a szaporodó konkurencia okozhatta a lánc vesztét. (forrás: pénzcentrum, Index, Heti Válasz)