Az új projekt keretében Sam Alcaine, az intézmény adjunktusa kezdte el vizsgálgatni, hogy a joghurtkészítők tevékenysége közben keletkező savanyú savót milyen módon tudnák valamilyen hasznos célra alkalmazni. A férfi elmondása szerint az anyag ásványokban és laktózban gazdag, szóval a kérdés az, hogy szarvasmarha-takarmányozáson vagy talajjavításon túl ki lehet-e másként is aknázni az anyag értékes kvalitásait.
Ekkor jött az ötlet, hogy megpróbálhatnának sört főzni belőle.
Az egyik legnagyobb kihívást az jelentette, hogy a savanyú savót úgy tudják lebontani, hogy az élesztő reakcióba léphessen vele. Úgy tűnik, az egyik lehetséges megoldás, ha árpát is bevetnek az ital előállítása közben. Az árpa néhány természetes enzime segítségével a laktóz egyszerű cukrokra bontható, amelyek már képesek „felvenni a kapcsolatot” az élesztővel. A malátához adva a laktózzal így finom sör előállítására nyílik lehetőség.
A joghurtok és más tejtermékek előállításának fellegváraiban (pl. New York) az efféle sörök gyártásának rendkívül pozitív gazdasági vonzatai lehetnek. Tevékenységi körükbe integrálva az eljárás kicsi ráfordítással arányaiban még a legkisebb termelőknek is sokat hozhatna a konyájára.
Forrás: Élelmiszer Online