Három évvel ezelőtt visszatért az európai piacra, első éttermét az Egyesült Királyságban nyitotta meg, ahol mára több mint 45 egység működik. 2025 tavaszán a terjeszkedés újabb mérföldkőhöz érkezett, amikor Romániában is megnyílt az első Wendy’s étterem.
Fotó: Depositphotos
A Wendy’s márka jelenleg több mint 30 piacon, több, mint 7200 étteremmel van jelen a világon, éves árbevétele eléri a 14,5 milliárd dollárt, derült ki a franchising.hu cikkéből.
Mint írják, „a cég most kifejezetten olyan franchise partnert keres Magyarországon, akik rendelkeznek a szükséges helyi piacismerettel, üzleti tapasztalattal és elkötelezettek a márka értékei mellett. Az ideális partner ismeri a helyi működési és ingatlanpiaci környezetet, és megfelelő tőkeerővel rendelkezik a fejlesztési tervek megvalósításához.”