Uniós oltalom a Fertőd vidéki sárgarépának

Az Európai Bizottság november 3-i döntésével a „Fertőd vidéki sárgarépa” elnevezés uniós oltalomban részesült. Az Agrárminisztérium Földrajzi Árujelzők Programjának eredményeként így 78-ra emelkedett az uniós oltalom alatt álló földrajzi árujelzők száma: 28 élelmiszer, 38 bor és 12 pálinka elnevezése védett az EU területén.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A „Fertőd vidéki sárgarépa” termelése Magyarország nyugat-dunántúli területén, a Fertő-tó környékéhez köthető. A tófenékből származó üledéket és durva homokot is tartalmazó, könnyen művelhető, mégis jó vízháztartású talaj kedvez a gyökérzöldségek termesztésének. A „Fertőd vidéki sárgarépa” gyökérteste élénkvörös színű, hosszú, sima, elágazás- és repedésmentes, jellegzetesen édeskés ízű. A karotin képződésre kedvezően hat a mérsékelt meleg, és élénkvörös színt eredményez. A magas napsütéses órák száma a cukor beépülését segíti, ezért lesz a répa édeskés ízű. A bakhátas művelési mód pedig hozzájárul a sima, elágazásmentes gyökérzet kialakulásához.

A kiváló érzékszervi jellemzőkkel rendelkező „Fertőd vidéki sárgarépa” - a korábban már szintén uniós oltalmat nyert zamatos „Hegykői petrezselyemgyökér”-rel együtt – fontos összetevője a magyar konyha ikonikus húslevesének.

A földrajzi árujelző oltalom a jogi védelmen túl növeli a termék megkülönböztethetőségét a kereskedelemben, segíti a fogyasztói kommunikációt és a promóciót, ismertebbé téve a terméket. A földrajzi helyhez köthető termelési kultúra és hagyományos tudás innovatív fejlesztéssel, boldogulást biztosít a termelők számára. A „Fertőd vidéki sárgarépa” 2011-ben elnyerte a Hagyományok-Ízek-Régiók (HÍR) védjegy használati jogát.

Forrás: MTI


Friss felmérés: így választ bort a mai fiatal generáció

Friss felmérés: így választ bort a mai fiatal generáció 

Előljáróban annyit: már nem a márkanév a döntő a borválasztás alkalmával.
Somlón egy júniusi hétvégén minden a borról szól

Somlón egy júniusi hétvégén minden a borról szól 

Nagyarannyal díjazott juhfarkkal és nyitott pincékkel indul a Vino Camino Somló 2026.
Limitált nyári tétellel ünnepel a St. Andrea Wine & Skybar

Limitált nyári tétellel ünnepel a St. Andrea Wine & Skybar 

A hely a belvárosi Vörösmarty tér fölött, a város egyik legszebb tetőteraszán ünnepel.
Új szabadtéri vendéglátóhely Budán

Új szabadtéri vendéglátóhely Budán 

Kisüzemi sörök és csapolt koktélok a kis sárga házikóban: megnyílt a budai oldal új zöld oázisa, a Sirály Bár.
Fenntartható alapanyagokból készült fogások hónapja

Fenntartható alapanyagokból készült fogások hónapja 

Bolygóbarát fogások júniusban.
Bornapok Tokajban – ismét a főtéren

Bornapok Tokajban – ismét a főtéren 

A két évig tartó felújítás után újra visszaköltözik a rendezvény a város főterére.
Nyár a Time Out Marketben:  könnyű, egészséges menükínálat, Marilyn Monroe ünneplése és champagne-premier

Nyár a Time Out Marketben: könnyű, egészséges menükínálat, Marilyn Monroe ünneplése és champagne-premier 

Vibráló nyári alapanyagok, új, kreatív fogások, élményekkel teli június.
Újranyílt a Nobu Budapest – személyesen a névadó nyitotta meg

Újranyílt a Nobu Budapest – személyesen a névadó nyitotta meg 

Nobu Matsuhisa is részt vett a megújult Nobu Budapest reopening eseményén.
Dűlőtúra, traktorok, új tételek: indul a nyár a Zelnánál

Dűlőtúra, traktorok, új tételek: indul a nyár a Zelnánál 

Különleges bortúrára várja vendégeit a Szulinapi Dűlőtúra.
Rosé bor a Szegedi Borfesztivál győztese

Rosé bor a Szegedi Borfesztivál győztese 

A Szentpéteri Borpince nyerte el a 30. Szegedi Borfesztivál fődíját.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.