Harkányból érkezett az épülő gunarasi szálloda igazgatója

2010. második felére tervezi megnyitni a Gunaras Gyógyfürdő és Idegenforgalmi Zrt. a jelenleg épülő négycsillagos szállodát Dombóvár-Gunarason.

A fejlesztés több lépcsőben történik. Elsőként egy 94 szobás, 160 fős konferenciateremmel és két 30 fős szekcióteremmel, beltéri játszótérrel, squashpályával kialakított, sokféle wellness és fintesz szolgáltatást kínáló szálloda jön létre. A második ütemben a Gunaras East and West Spa Resort**** Hotelt folyosóval kötik össze a fürdővel, amelyet fürdőházzal bővítenek tovább.

A fürdőházban helyet kap többek között egy élményfürdő, amely zömében fedett lesz, de szabadtéri szolgáltatásokat is nyújt. Lesz benne élménymedence, fedett csúszda, fedett pezsgőmedence, fedett gyermekmedence kaland - és élményelemekkel, valamint baby-beach-el, és szaunavilág: finn szauna, gyógynövényes szauna, infraszauna, aromaterápiás gőzkabin, gyógynövényes gőzkabin, jégbarlang, játszószoba és pihenőterek. A fürdőházban szintén kialakításra kerülő Kelet fürdővilága különleges atmoszférába kalauzol, lesz benne hammam, indonéz és thai spa, japán fürdő (azaz onsen: beltéri termál ülőmedencével, beltéri forró kádfürdővel, kültéri termálmedencével), keleti pihenők különböző stílusban, elkülönített kezelőház a különböző masszázstípusok számára: thai masszázs, balinéz masszázs, shiatsu masszázs, lávaköves masszázs, stb.

A 600 millió forintos támogatással kétmilliárd forintból épülő, fürdővel összekapcsolt négycsillagos szálloda tulajdonosai kacérkodnak a gondolattal, hogy all inclusive klubszállodaként üzemeltessék a házat, amely a műfajában egyedülálló lesz a dél.dunántúli régió kínálatában – véli a fejlesztés szállodaszakmai része fölött bábáskodó és később a ház igazgatói posztját betöltő Kovács Tibor. A harkányi Dráva Hotelt üzemeltető Drau Kft. ügyvezető igazgatója, és egyben a harkányi ház igazgatója a gunarasi beruházás előrehaladtával lassan teljesen átadja a Dráva napi operatív teendőit a Drau Kft. egyik tulajdonosának. A szakember számára a gunarasi a hatodik beruházás, amelyet útjára bocsát, illetve amelyben szerepet vállal. Referenciái között szerepel a pécsváradi vár turisztikai haszosítása, a pécsi Hotel Hunyor és a Kikelet rekonstrukciója, a Hunguest Hotels montenegrói háza, a Sun Resort, valamint a harkányi Dráva kialakítása és elindítása.


Megújult a Kempinski Hotel Corvinus

Megújult a Kempinski Hotel Corvinus  

350 új élmény: a Kempinski Hotel Corvinus Budapestben befejeződött a szobák és lakosztályok felújítása.
Itt is lesz tagja a luxusszállodaláncnak

Itt is lesz tagja a luxusszállodaláncnak 

A Hyatt luxusszállodalánc folytatja terjeszkedését a régióban az AluaSoul Sunny Beach megnyitásával Bulgáriában.
Bővíti lengyelországi portfólióját az IHG Hotels & Resorts

Bővíti lengyelországi portfólióját az IHG Hotels & Resorts  

Az IHG portfóliója Lengyelországban meghaladja a 30 működő és fejlesztés alatt álló szállodát.
Balaton-felvidéki egységekkel bővült az Eventrend portfóliója

Balaton-felvidéki egységekkel bővült az Eventrend portfóliója 

A Hazai Provence butikhotel és a 84 Bisztró a magyar cégcsoporthoz került.
SopronFest idején elegáns szalonzene a Hotel Mimiben

SopronFest idején elegáns szalonzene a Hotel Mimiben 

A soproni Lőverek egy apró. romantikus szálláshelyén igazi házi muzsika szól majd a fesztivál ideje alatt.
Miért fontos az STR a szállodák napi működése során?

Miért fontos az STR a szállodák napi működése során? 

Az STR (Smith Travel Research) egy nemzetközileg elismert rendszer, amely segíti a szállodákat teljesítményük nyomon követésében és összehasonlításában.
Friss trendriport :  hazai szállodai helyzet 2025. áprilisában

Friss trendriport : hazai szállodai helyzet 2025. áprilisában 

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége elkészítette áprilisi trendriportját a KSH adatai alapján.
Novotel-WWF együttműködés a fenntarthatóság érdekében

Novotel-WWF együttműködés a fenntarthatóság érdekében 

A hotellánc a franciaországi WWF-fel partnerségben kidolgozta a fenntartható tengeri eredetű élelmiszerekkel kapcsolatos alapelveket.
KSH: áprilisi vendégérkezés adatok

KSH: áprilisi vendégérkezés adatok 

2025 áprilisában a turisztikai (kereskedelmi, magán- és egyéb) szálláshelyeken 1,4 millió vendég 3,4 millió vendégéjszakát töltött el.
MSZÉSZ közgyűlés: luxusturizmus, városfejlesztés és Budapest turizmusának jövője

MSZÉSZ közgyűlés: luxusturizmus, városfejlesztés és Budapest turizmusának jövője 

A beszélgetés során arról értekeztek, hogy mit jelent valójában a „luxus desztináció”.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.