2010. január–októberben valamelyest bővült a kereskedelmi szálláshelyek forgalma az előző évivel összevetve. A 6 millió 369 ezer vendég 1,0%-kal, az eltöltött 16 millió 861 ezer éjszaka 0,3%-kal haladta meg az előző év azonos időszakit. A növekedést a Nyugat-Dunántúlon és Közép- Magyarországon regisztrált bővülés eredményezte, mely ellensúlyozta a többi régióban – legerősebben a Dél-Dunántúlon – bekövetkezett csökkenést.
A nyugat-dunántúli szálláshelyekre 1 millió 174 ezer vendég érkezett 3 millió 729 ezer éjszakára, mely 4,7%-os, illetve 6,2%-os bővülést jelentett. Külföldi vendég 9,5%-kal, belföldi 1,7%-kal több foglalt szállást, az éjszakák száma azonban az utóbbiak esetében nőtt nagyobb mértékben. Az átlagos tartózkodási idő 3,2 éjszaka volt, 0,6-del meghaladva az országost. A régióba érkezett vendégek közel négytizede Zalában foglalt szállást, egyharmaduk Győr-Moson-Sopron, háromtizedük pedig Vas megyébe látogatott el. Mind a vendégek, mind pedig az általuk eltöltött éjszakák száma az elmúlt évhez képest jelentősen nőtt az utóbbi két megyében, miközben Zalában lényegében változatlan maradt.
A szállodai foglalások a vendégéjszakák 77,7%-át tették ki, ezen belül kilenctizedes arányt képviseltek a négy- és háromcsillagos hotelek. Mindkét kategóriában növekedés következett be (7,6, illetve 13,9%), az elsőnél a külföldi, utóbbinál pedig a belföldi forgalom erősödésének köszönhetően. A wellness-szállók hattizedes gyarapodást könyveltek el (ennek oka részben a kapacitás növekedése), ugyanakkor a gyógyszállóknál némi visszaesés következett be. A két típus együttesen a régió szállodai éjszakáinak 55,2%-át képviselte. Súlyuk megyénként eltérő: Zalában nyolctizedes részesedéssel meghatározóak voltak, míg Vasban a forgalom mintegy négytizedét, Győr-Moson-Sopronban kéttizedét adták. 2010. október végéig tartó időszakban a nyugat-dunántúli szálláshelyek átlagosan 28,8%-os férőhely-kihasználtsággal működtek, mely megegyezett az egy évvel korábbival. A szállodákban jobb a kihasználtság, a kapacitás közel négytizedét lekötötték a foglalások. Vas megyében 13,0%-kal, Győr-Moson-Sopronban 3,3%-kal bővült a kihasználtság, Zalában viszont 9,1%-os visszaesést regisztráltak.
2010. október végéig 469 ezer külföldi vendég 1 715 ezer éjszakát töltött el a nyugat-dunántúli kereskedelmi szálláshelyeken, átlagosan 3,7 éjszakás tartózkodási idővel. A vendégek 85,5%-a az Európai Unió állampolgára volt. A turisták több mint negyede Ausztriából, ennél valamivel kisebb része Németországból érkezett, s együttesen az éjszakák hattizedét foglalták le. A külföldi vendégek 13,0%-a Csehországból látogatott a régióba. A forgalomból mintegy 5 százalékos részt képviselő orosz vendégek létszámukban és az általuk eltöltött éjszakák számát tekintve is másfélszeres növekedést mutattak az elmúlt évihez képest. Az említett nemzeteken kívül a 2–3%-os arányban részesedtek a vendégéjszakákból a svájciak, a románok, a szlovák és az ukrán állampolgárok.