Megnyitott Balatonfüred legújabb szállodája

Az Ipoly Residence átadása egy újabb jelentős lépés, hogy Balatonfüred ismét azzal a magas minőséggel mutassa magát, várja a vendégeket, amely a reformkorig visszanyúló fürdővárosi előzmények alapján elvárható tőle - hangsúlyozták többen is a 114 éves hotel pénteki újraavató ünnepségén.

'

Pál Béla, a tavaly átadott Anna Grand Hotelra is utalva, példa nélkülinek mondta, hogy egy vállalkozó ilyen óriási összeget, közel ötmilliárd forintot fektessen be a város fejlesztésébe. A Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke elmondta, a fejlesztéseket a regionális operatív programból összesen közel kétszázmillió forinttal támogatták, amiből az Ipolya szállóhoz 115 milliót adtak.

Dr. Bóka István, a város polgármestere és országgyűlési képviselője szólt a városrészben már befejeződött és jelenleg is zajló más fejlesztésekről. Az üzemeltető vállalkozás finanszírozásával jelentős munkát zajlanak a város mindkét strandján, a tervek szerint a jövő évi szezonra teljesen megújul a parti sáv és a 71-es főút közötti Kis-erdő, sikeres pályázat esetén a már elkészült utcákhoz méltóvá válik a mólóhoz lefutó Jókai utca is. Nagy Jenő országgyűlési képviselő felidézte az épület hányatott sorsát. Annak a reményének adott hangot, hogy rövidesen újra megnő a vendégek száma, akik közül sokan keresik majd az Ipoly Residence által biztosított igényes szolgáltatásokat.

Kicsit tudatlanul, kicsit félretájékoztatva kezdtem ebbe a nagy projektbe - vallotta be Lengyel Ernő tulajdonos-ügyvezető az avató ünnepségen -, de az Anna Granddal kapcsolatos problémákból tanulva, ennek a szállodának a fejlesztése már rendben zajlott. Az elnyert támogatás a teljes összeghez viszonyítva nem túlságosan nagy, mégis fontos segítséget jelentett. Rendkívül fontosnak tartotta, hogy a szálloda felújításával párhuzamosan az önkormányzat megújította a környező parkot, utcákat, így méltó környezetben került az épület. A város legfrekventáltabb pontján, közvetlenül a Tagore-sétányt határoló park szélén álló kétemeletes, akadálymentesített eklektikus műemléképületben nyolc különleges minőségű lakosztályt és hat szobát alakítottak ki, melyekhez étterem, konferenciaterem és egy kisebb wellnesközpont kapcsolódik. A szálloda vendégei emellett használhatják a közelben lévő Anna Grand Hotel teljes infrastruktúráját.

Cserép Béla igazgató a Napi Turizmus kérdésére elmondta, hogy húsvétkor szeretnének nyitni. Már több olyan áprilisi időszak van, amikor teltház lesz a foglalások szerint. Több rendezvény résztvevői mellett egyéni vendégek is foglaltak. A kiemelkedő színvonalú helyet kereső magyar vendégek mellett számítanak a németekre is. A rendelések főként interneten és néhány hagyományos irodán keresztül érkeznek Németország egész területéről. Cserép Béla jó nyári szezonban bízik, amit arra is alapoz, hogy az Anna Grandban februárban 52 százalékos volt az átlagos foglaltságuk.

'

Budapesti házban dolgozik az Év Fiatal Szállodása 2024 pályázat győztese

Budapesti házban dolgozik az Év Fiatal Szállodása 2024 pályázat győztese 

A pályázat legfőbb célkitűzése, hogy példaképet állítson a pályakezdő és junior kollégák elé.
Új értékesítési és marketingigazgató a pesti ötcsillagos házban

Új értékesítési és marketingigazgató a pesti ötcsillagos házban 

Az InterContinental Budapesthez új értékesítési és marketingigazgató érkezett.
Igazgatóváltás a Mellow Mood Hotels élén

Igazgatóváltás a Mellow Mood Hotels élén 

Veégh Máté lett a szállodai cégcsoport új általános igazgatója.
Budapesti egységek ennél a szállodacsoportnál

Budapesti egységek ennél a szállodacsoportnál 

Az East City Hotel és a Thomas Hotel is csatlakozik a brandhez.
Stílusos, kifinomult és újszerű együttműködés a Lánchíd lábánál

Stílusos, kifinomult és újszerű együttműködés a Lánchíd lábánál 

Feledésbe merült technikával készült ékszerek a budapesti hotelben.
A teljes körű felújítást követően ismét nyitva a hajdúszoboszlói hotel

A teljes körű felújítást követően ismét nyitva a hajdúszoboszlói hotel 

A Hunguest Béke több évig tartó felújítás után december 17-től ismét megnyitotta kapuit a vendégek előtt.
Újabb szálláshelyek Németországban a hostelcsoportnál

Újabb szálláshelyek Németországban a hostelcsoportnál 

Európa legnagyobb magántulajdonban lévő hostellánca, az a&o Hostels új szálláshelyet nyit Heidelbergben 2026 végén, ezzel tovább bővítve németországi jelenlétét.
Új beszerzési igazgató a Danubius Hotelsnél

Új beszerzési igazgató a Danubius Hotelsnél 

A szállodalánc új központi beszerzési igazgatója Várnai Krisztina.
Rock, divat, egyedi design, önjátszó Steinway zongora – a kortárs művészettel összhangban

Rock, divat, egyedi design, önjátszó Steinway zongora – a kortárs művészettel összhangban 

Szakmai versenyünk, a Junior Klasszis TopDesign 2024 – Formaruha pályázat ifjú győzteseit invitáltuk egy különleges megjelenésű és koncepciójú budapesti hotelbe január 20-án – és milyen jól tettük, hogy elkísértük nyerteseinket.
MSZÉSZ: indul az „Év Szállodája” pályázat

MSZÉSZ: indul az „Év Szállodája” pályázat 

Az MSZÉSZ útjára indítja az „Év Szállodája 2024” pályázatot.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.