Megújul az érdi Termál Hotel Liget

Új szelek fújnak az érdi termálfürdőben és a hozzátartozó Termál Hotel Ligetben: tőkebevonás után megszépült a fürdő belülről, a szállodai kapacitás pedig a négyszeresére nő.

Az utóbbi hónapokban azt híresztelték, hogy bezár az érdi termálfürdő. Aztán a tulajdonosok tőkebevonás és a további működtetés mellett döntöttek. A Medicatus cégcsoport mint pénzügyi és szakmai befektető fantáziát látott a projektben, és vállalta a fürdő és a hotel üzemeltetését. Elsődleges céljuk volt a gyógyfürdő és a hotel jó hírnevét, magas szintű szakmai munkáját és rentábilis üzemeltetését helyreállítani. Megújult a szauna, a jakuzzi, a szolárium és készül a sókamra, a fürdő belső terét kifestették.

- Négy napig szinte éjjel-nappal dolgoztunk, hogy minél hamarabb végezzünk a legfontosabb munkákkal – tájékoztatott Miskolczi Ottó igazgató. – Ezek persze csak az első lépések, mert még nagyon sok a tennivaló, hogy valóban Érd büszkeségévé váljon a fürdő és a szálloda.

- Annak érdekében, hogy a térség lakói ismét szívesen járjanak gyógyulni és pihenni a gyógyfürdőbe, több konkrét lépést teszünk – ezt már dr. Bakányi Zoltán orvos-igazgatótól hallottuk. - Részleges felújítást végzünk az épületen, például a fűtési rendszer, légtechnika rekonstrukcióját, a szobák berendezéseinek, burkolatainak cseréjét. Megerősítjük az intézmény egészségügyi profilját, főállású szakorvosok bevonásával fejlesztjük a mozgásszervi és posztoperatív onkológiai rehabilitációt. A közeljövőben beindítjuk a húsz ágyas nappali kórház keretében a komplex gyógyfürdő ellátást. - Március 1-től különböző akciókat és kedvezményeket hirdettünk meg – folytatja dr. Bakányi Zoltán -, a felnőtt belépőjegy négy órára 1450, a diák- és nyugdíjas-jegy 950, a családi jegy két felnőttnek és két gyermeknek 3400 forintba kerül, míg este hattól nyolc óráig egy diákjegy áráért lehet fürödni. Növeljük a szolgáltatások tartalmát és jelentős árcsökkentést hajtunk végre.

A hotelben szintén részleges felújításokat végzünk, szeretnénk a rendezvényszervezést, főleg a konferenciaszervezést erősíteni. Az étterembe versenyképes árakkal és különböző akciókkal szeretnénk visszacsábítani Érd lakosságát. A tulajdonosok a jövőben a hotel és a fürdő nagyszabású bővítését és átépítését tervezik. A jelenlegi 3 csillagos, 30 szobás szállodát 120-150 szobássá szeretnék bővíteni. A fürdő területe a tervek szerint szintén megnő és a szolgáltatások száma is bővül, például súlyfürdővel. A gyógyászatban a rehabilitáción kívül plasztikai sebészetet, kozmetológiát, fogászatot, szájsebészetet szeretnének üzemeltetni.

- A beruházást 2011-ben tervezzük indítani, és 2012. nyarára már teljes üzemmel működnénk. A beruházást két ütemben bonyolítanánk le, így a szolgáltatást nem, vagy csak rövid időre kellene felfüggeszteni. A komplexum sok betegnek gyógyulást és sok környékbelinek munkalehetőséget teremt. Távlati terveinket a város önkormányzatával szorosan együttműködve akár konzorciális formában szeretnénk megvalósítani. Érd Ófalut vonzóvá kívánjuk tenni a város lakosai, illetve a bel- és külföldi turisták számára. Ki szeretnénk aknázni azokat a lehetőségeket, amelyek a gazdag történelmi múltban és a Duna-part közelségében rejlenek. Igényes, hangulatos sétáló városrészt építenénk a rakpart és a Római út bevonásával. Az érdi szigeten tanösvényt, parkerdőt és vadasparkot létesítenénk, lehetővé téve a lovasturizmus fejlesztését is. Kézműves műhelyeket hoznánk létre a környékre jellemző régi házakból. A kastély területének rehabilitációjával és a pincerendszer felújításával a borturizmus fejlesztését tervezzük – mondta az igazgató.


Budapesti házban dolgozik az Év Fiatal Szállodása 2024 pályázat győztese

Budapesti házban dolgozik az Év Fiatal Szállodása 2024 pályázat győztese 

A pályázat legfőbb célkitűzése, hogy példaképet állítson a pályakezdő és junior kollégák elé.
Új értékesítési és marketingigazgató a pesti ötcsillagos házban

Új értékesítési és marketingigazgató a pesti ötcsillagos házban 

Az InterContinental Budapesthez új értékesítési és marketingigazgató érkezett.
Igazgatóváltás a Mellow Mood Hotels élén

Igazgatóváltás a Mellow Mood Hotels élén 

Veégh Máté lett a szállodai cégcsoport új általános igazgatója.
Budapesti egységek ennél a szállodacsoportnál

Budapesti egységek ennél a szállodacsoportnál 

Az East City Hotel és a Thomas Hotel is csatlakozik a brandhez.
Stílusos, kifinomult és újszerű együttműködés a Lánchíd lábánál

Stílusos, kifinomult és újszerű együttműködés a Lánchíd lábánál 

Feledésbe merült technikával készült ékszerek a budapesti hotelben.
A teljes körű felújítást követően ismét nyitva a hajdúszoboszlói hotel

A teljes körű felújítást követően ismét nyitva a hajdúszoboszlói hotel 

A Hunguest Béke több évig tartó felújítás után december 17-től ismét megnyitotta kapuit a vendégek előtt.
Újabb szálláshelyek Németországban a hostelcsoportnál

Újabb szálláshelyek Németországban a hostelcsoportnál 

Európa legnagyobb magántulajdonban lévő hostellánca, az a&o Hostels új szálláshelyet nyit Heidelbergben 2026 végén, ezzel tovább bővítve németországi jelenlétét.
Új beszerzési igazgató a Danubius Hotelsnél

Új beszerzési igazgató a Danubius Hotelsnél 

A szállodalánc új központi beszerzési igazgatója Várnai Krisztina.
Rock, divat, egyedi design, önjátszó Steinway zongora – a kortárs művészettel összhangban

Rock, divat, egyedi design, önjátszó Steinway zongora – a kortárs művészettel összhangban 

Szakmai versenyünk, a Junior Klasszis TopDesign 2024 – Formaruha pályázat ifjú győzteseit invitáltuk egy különleges megjelenésű és koncepciójú budapesti hotelbe január 20-án – és milyen jól tettük, hogy elkísértük nyerteseinket.
MSZÉSZ: indul az „Év Szállodája” pályázat

MSZÉSZ: indul az „Év Szállodája” pályázat 

Az MSZÉSZ útjára indítja az „Év Szállodája 2024” pályázatot.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.