Az üzleti napilap közlése szerint bedőlt az a cég, amely 2007-ben vállalta, hogy négy éven belül élményfürdőt és szállodát épít Hévízen, az önkormányzat által nettó 620 millió forintért eladott területen. A cég felszámolója már meghirdette a mintegy három hektáros telket 800 millió forintért, de az élményfürdő jogerős használatba vételi engedélyének megszerzéséig nem lehet eladni az önkormányzat által kikötött elidegenítési tilalom miatt.
Papp Gábor polgármester - aki az eladás idején önkormányzati képviselő volt - az MTI-nek azt mondta: négy évvel ezelőtt két pályázó közül vásárolhatta meg a Váci-Föveny Kft. a területet, amelyen egy négycsillagos hotelt és ahhoz kapcsolódó élménymedencék építését vállalta. A három hektáros, nagyjából 60 százalékos beépíthetőségű terület nem is alkalmas önálló élményfürdő építésére, ehhez ráadásul vízjogi vagy kútfúrási engedélyek is kellettek volna, amit nem kértek.
A telket mindemellett rekultiválni is kell, a korábbi hatástanulmányok - és a vevő vállalása szerint - több tízezer köbméter szennyezett talaj cseréjére volna szükség, de ez sem történt meg.
A városvezető hozzátette: az eredeti szerződés úgy szólt, hogy ha a vásárló két éven belül nem kezdi meg az építkezést, akkor az önkormányzat tíz százalékkal olcsóbban visszavette volna a területet. Ezt a kitételt a határidő lejárta előtt a cég kérésére az önkormányzat módosította, és újabb két évvel hosszabbította meg a kötelezettség teljesítésének végső idejét.
Az azóta csökkent ingatlanárak miatt a meghirdetett áron biztosan nem venné vissza az önkormányzat a területet, csak jóval olcsóbban lenne rá vevő - fűzte hozzá Papp Gábor.
A polgármester úgy látja, a fiatalok számára vonzó lehetőséget most is kínál Hévíz, a napokban például Hévízi Vakáció címmel többezres közönséget vonzó programok zajlanak, de megítélése szerint egy élményfürdő építése valószínűleg amúgy is nehezen térülne meg. Az önkormányzat és a gyógyfürdőkórház ugyanakkor éppen most dolgozza át a múlt évben elbukott, kiemelt projektként futott fürdőrekonstrukciót, amelynek új változata a korábbi 5 milliárddal szemben 2,5-3 milliárd forintos beruházást igényelne. (MTI)