Panziót árul a bank

A tulajdonában lévő 33 szobás bajai panzió értékesítésére hirdetett pályázatot a MagNet Bank. A társágnak nem célja az üzemeltetés, ezért eladás helyett bérbe is adná az ingatlant - írja a Napi.

A MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt. eladásra hirdetett meg egy 33 szobás bajai panziót. A Cégközlönyben megjelent hirdetmény szerint a jelenleg nem üzemelő hotelt a berendezési tárgyakkal együtt, egy 120 férőhelyes étteremmel, bowling- és tekepályával, valamint egyéb kiszolgáló helyiségekkel értékesítenék áfamentesen 150 millió forintért. Pályázni április 27-ig lehet. Az adásvételi szerződés megkötésének feltétele, hogy a pályázó igazolja fizetőképességét.

A MagNet Bank adásvétel útján vált a panzió tulajdonosává - tájékoztatta a Napi Gazdaság Online-t a pénzintézet, amely ugyanakkor az ingatlan előéletéről más információt nem tudott közölni az ügyfelekre vonatkozó banktitokra hivatkozva. A bank értékesítené vagy esetleg bérbe adná a panziót, ha valaki üzemeltetné, az ingatlan állapota nagyon jó, kiválóan hasznosítható. "A MagNet Banknak nem célja a panzió üzemeltetése, így annak értékesítésekor - a jelen nehéz ingatlanpiaci környezetben - nagyon kedvező árat határoztunk meg. Reményeink szerint ez az alacsony ár már kellően vonzó lesz ingatlanbefektetőknek, vagy akár egy új üzemeltetőnek" - közölte a társaság.

A bajai, Bokodi utca 17, 19-21. szám alatti panzióért az ingatlan.com-on januárban közzétett hirdetés szerint még 170 millió forintot kértek. A háromcsillagos szálláshely korábban Banara néven működött. Négyszintes, 1800 négyzetméteres, a szobák többsége kétágyas. Információink szerint mintegy három évvel ezelőtt még üzemelt a létesítmény, sörözője, játékterme is volt, az étterem egész évben fogadta a vendégeket.

A panzió címén 1993-ban jegyezték be a Bajai - Nagy - Radó Kereskedelmi Bt.-t (Banara), amely 2001 májusában egyszerűsített felszámolási eljárással megszűnt - derül ki az Opten cégtárának adataiból. A társaságnak nincs online elérhető mérlege. A tulajdonosokhoz köthető, szintén bajai vállalkozás a Zolatva Ingatlanforgalmazó, Vendéglátó és Szolgáltató Kft., amely 2011 júniusa óta végelszámolás alatt áll. A cégadatokból kiderül, hogy a vállalkozás kényszer-végelszámolását törvényességi felügyeleti eljárásban, az adóhatóság kérelmére rendelte el a cégbíróság. Az adóhatóság 2009 márciusában végrehajtást rendelt el a céggel szemben. Az utolsó, online is elérhető beszámolója 2006-os, ebből kiderül, hogy a cég előző évi nettó 8,5 millió forintos árbevétele 6,4 millióra csökkent, tevékenysége veszteséges volt, mindkét évben 2,4 millió forint. Tartozása 2006-ban 2,5 milló forintra rúgott. (forrás: napi.hu)


Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren

Tavasszal nyit az ibis Styles hotel a debreceni reptéren 

Ez lesz az első szálloda az ország második legforgalmasabb repülőtere, a Debreceni Nemzetközi Repülőtér közvetlen közelében
Év Szállodája díjátadó gála  – még lehet jelentkezni!

Év Szállodája díjátadó gála – még lehet jelentkezni!  

Február 21-én részese lehet az év egyik legexkluzívabb szállodai eseményének.
Ha szálláshely-felújításban gondolkodik, ezt látnia kell!

Ha szálláshely-felújításban gondolkodik, ezt látnia kell! 

Évekig tartó átfogó fejlesztés után nem akármilyen új ruhába öltöztette a hazai szállodalánc négycsillagos egri egységét, a Hunguest Flórát.
Gyerekcsúszda az étterembe, póni a kertben: családbarát szálloda az Accent portfóliójában

Gyerekcsúszda az étterembe, póni a kertben: családbarát szálloda az Accent portfóliójában 

Ez a Lutzmannsburgban található, négycsillagos Hotel Xylophon, amely közvetlen átjárást biztosít a Sonnentherme-be – Ausztria egyik legnagyobb élményfürdőjébe.
Al Habtoor Palace Budapest: a luxushotelek új korszaka Európában

Al Habtoor Palace Budapest: a luxushotelek új korszaka Európában 

A magyar szálloda csatlakozik a Preferred Hotels & Resorts Legend Collection-höz.
Különleges szálláshelyet nyit Budapest szívében a nemzetközi ingatlanóriás

Különleges szálláshelyet nyit Budapest szívében a nemzetközi ingatlanóriás 

A NUMA Group, Európa egyik vezető digitális idegenforgalmi szolgáltatója bejelentette a magyar piacra lépését, amely során elsőként 170 egységből álló innovatív szálláshelyet nyit Budapest szívében, ezzel tovább erősítve jelenlétét a kelet-közép-európai régióban.
Budapesti házban dolgozik az Év Fiatal Szállodása 2024 pályázat győztese

Budapesti házban dolgozik az Év Fiatal Szállodása 2024 pályázat győztese 

A pályázat legfőbb célkitűzése, hogy példaképet állítson a pályakezdő és junior kollégák elé.
Új értékesítési és marketingigazgató a pesti ötcsillagos házban

Új értékesítési és marketingigazgató a pesti ötcsillagos házban 

Az InterContinental Budapesthez új értékesítési és marketingigazgató érkezett.
Igazgatóváltás a Mellow Mood Hotels élén

Igazgatóváltás a Mellow Mood Hotels élén 

Veégh Máté lett a szállodai cégcsoport új általános igazgatója.
Budapesti egységek ennél a szállodacsoportnál

Budapesti egységek ennél a szállodacsoportnál 

Az East City Hotel és a Thomas Hotel is csatlakozik a brandhez.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.