Új trend Ausztiában: hegyi üdülőfalu

Nem szállodában, panzióban szállnak meg a síelni érkező sportosabb vendégek, családok, baráti társaságok Ausztriában; inkább választják a hegyi üdülőfalvakat.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Csak idén a téli időszakra 75,5 millió eurót ruháztak be egyetlen tartományukban - Stájerországban - az osztrákok, kiemelt síterepükre, a Planai-ra 50 millió eurót költöttek. ,,Elvégre két év múlva ott sívilágbajnokságot rendeznek", hangzott el azon a sajtótájékoztatón,

amelyet az Osztrák Nemzeti Idegenforgalmi Hivatal szervezésében november 3-án tartottak a Gerbeaud Sörházban.

Margot Bachbauer, a tartomány idegenforgalmi hivatalának képviselője elmondta, nemcsak síberuházásokat, új felvonókat és többfunkcionális épületet adnak át idén, mint a Planet Planai, hanem olyan szolgáltatásokat nyújtásával is készülnek a téli szezon közeledtével,

amelyekkel eddig nemigen találkozhattak másutt vendégeik. Például kutyaszánhajtó tanfolyamot indítanak, iglu- és bivak kunyhóépítést tanulhatnak vállalkozó kedvű jelentkezők, sőt, az éjszakai mínuszok során ki is próbálhatják, hogy mennyire sajátították el a szakma csínját-bínját. Rövid síelős hétvégéket is szerveznek tekintettel arra, hogy sokaknak nem jut ideje, pénze arra, hogy egy teljes hétig hódoljon szenvedélyének.

Új trend az is, mint arról a Schladming-Dachstein régió képviselője, Hermann Gruber beszámolt, hogy náluk idén elsősorban - előzetes foglalások alapján - az ún. almdorfok, azaz magasan fekvő üdülőfalvak télen a keresettek, azaz nem szállodába, panzióba érkeznek szívesen a sportos vendégek, hanem nagyobb családok, baráti társaságok inkább házakat vesznek ki.

A Murtal régió képviselője, Petra Moscher kiemelte, hogy egyik kedvenc vendégcsalogató program náluk a Turrach-i levesfesztivál, amikor arra vállalkozik minden fogadós december 3-5 között, hogy kiadós leveseket készít ő maga vendégei részére.

Felső-Stájerország képviseletében Claudia Fischer arról számolt be, hogy idén náluk a Brett'ln lesz a sztár, azaz a léc, minden ekörül forog majd a téli szezon idején. Olyan korhű múzeumot nyitnak például egy hegy tetején, ahová annak idején a sílécekkel gyalogolt fel mindenki (felvonó nem lévén), ott tehát olyan eszközöket mutatnak be, ami a régi korok sportos világát idézi.


Friss KSH-jelentés a májusi vendégforgalom alakulásáról

Friss KSH-jelentés a májusi vendégforgalom alakulásáról 

A tavasz utolsó hónapjában a vendégek száma nőtt, a vendégéjszakáké csökkent.
Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban

Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban 

A testület által megszavazott koncepció szerint kerületi szinten 3,5 százalék lesz a korlát.
Új bisztrómárka a Danubius egységeinél

Új bisztrómárka a Danubius egységeinél 

Budapesten és Balatonfüreden.
Luxusüdülővé alakítják át Berlusconi sokat látott szardíniai villáját

Luxusüdülővé alakítják át Berlusconi sokat látott szardíniai villáját 

Új korszak kezdődhet Szardínia egyik legismertebb és legtitokzatosabb ingatlanának történetében.
Felmérés az európai szállodapiacról

Felmérés az európai szállodapiacról 

A befektetők több mint 90 százaléka fenntartaná vagy növelné szállodapiaci kitettségét, miközben Budapest is egyre erősebb pont a nemzetközi beruházók radarján.
Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre

Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre 

A luxuszsálloda-márka idén télen tér vissza Manilába.
Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában

Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában 

Hotelnyitások Montenegróban, Horvátországban, Üzbegisztánban és Örményországban.
    A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része

A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része 

Saját bakelitlemezt adott ki a TRIBE Hotels.
A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban

A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban 

A napokban fogadja első vendégeit a Balti-tenger térségének legnagyobb szállodája.
Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél

Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél 

Kristóf Kitti júniustól a szállodalánc központi értékesítési vezetőjeként folytatja pályafutását.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.