500-700 fős létszámleépítést tervez a Ryanair

Több száz fős létszámleépítést tervez a Ryanair, mert állításuk szerint túl sok pilóta dolgozik náluk, miközben az igazgatóság a vezetőknek juttatható prémiumrendszer módosításáról szavazott - írja az AIRportal.hu

A Reuters szerint az alig több mint 50 százalékos jóváhagyással megszavazott új bónuszrendszer lényege, hogy öt év alatt meg kell duplázni a jövedelmezőséget, vagy a tőzsdei részvények értékét, ebben az esetben Michael O’Leary 100 millió dollár bónuszt kap. Mindeközben a vezérigazgató arról beszélt, hogy nagyon jól halad a szakszervezetekkel a megállapodások megkötése, de állítása szerint 500 pilótával több dolgozik a cégnél, mint kellene, ezért 500 és 700 fő közötti létszámleépítést tervez, amely a dublini főhadiszállást is érintheti. Ezzel kapcsolatban jelezte: volt, akinek 12 hónapos fizetés nélküli szabadságot ajánlottak fel, a leépítésben érintetteket a következő hetekben értesítik. 

A társaság a július végén közzétett negyedéves pénzügyi jelentésében emlékezett meg arról, hogy a vezérigazgató fizetését a felére csökkentik, és a létszámleépítést már akkor meglebegtették, bár még 900 munkavállaló kirúgását helyezték akkor kilátásba: 500 pilóta és 400 légiutas-kísérő elbocsátásáról szóltak a hírek. A társaság az AIRportal-hoz eljuttatott korábbi közleménye szerint az utasforgalom 7 százalékkal 37,6 millióra nőtt a június 30-ával zárult első negyedévben, az árbevétel pedig 2 milliárd eurót tett ki, 9 százalékkal magasabbat, mint az előző év azonos időszakában. Ennek ellenére az ír fapados társaság a tavalyihoz képest 20 százalékkal kevesebb, 319 millió euró adózott nyereséget könyvelhetett el a a magasabb bér- és kerozinköltségek miatt.

Forrás: AIRportal.hu


Mesél a török légitársaság

Mesél a török légitársaság  

Érkezik a Turkish Airlines Podcast második évada.
Közvetlen légijárat Budapest és Kuvaitváros között

Közvetlen légijárat Budapest és Kuvaitváros között 

A Jazeera Airways járata heti kétszer közlekedik.
Kényszerleszállást hajtott végre egy Ryanair-gép röviddel az indulását követően

Kényszerleszállást hajtott végre egy Ryanair-gép röviddel az indulását követően 

A Berlinből Milánóba tartó járaton 179 utas és hat fős személyzet tartózkodott.
Rangos díj a Turkish Airlines teherszállító üzletágának

Rangos díj a Turkish Airlines teherszállító üzletágának 

A Turkish Cargo elnyerte a „Cargo Airline of the Year – Global” díjat a 2025-ös World Air Cargo Awards gálán.
Scoot: Bécs-Szingapúr járatindítás

Scoot: Bécs-Szingapúr járatindítás 

Ünnepélyes keretek között fogadták Bécsben az első közvetlen szingapúri járatot.
Több ország is csatlakozott a spanyolok poggyászcsatájához

Több ország is csatlakozott a spanyolok poggyászcsatájához 

Tizenkét ország fogyasztóvédelmi szervezete csatlakozott a spanyol kezdeményezéshez.
IATA: nyereség a szélsőséges időjárás ellenére

IATA: nyereség a szélsőséges időjárás ellenére  

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) szerint a légitársaságok a gazdasági és geopolitikai bizonytalanságok ellenére is erős nyereséggel számolhatnak 2025-ben.
Újabb légitársaságok az uniós tiltólistán

Újabb légitársaságok az uniós tiltólistán 

A listára valamennyi Suriname-ban és Tanzániában engedélyezett légi fuvarozó felkerült.
Épülhet a repülőtéri gyorsvasút

Épülhet a repülőtéri gyorsvasút 

A beruházás előkészítése az ezt részletező kormányhatározat alapján elkezdődött, a koncessziós pályázatokat fél éven belül kiírhatják.
Kompjárat indult Dubrovnik és Kotor között

Kompjárat indult Dubrovnik és Kotor között 

A politikus közölte, az új kompjárattal erősíteni kívánják a baráti és gazdasági kapcsolatokat a két ország között.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.