A VPT innovatív szoftvere pedig egy virtuális pilótafülke segítségével oktatja a növendékeket, ezzel lehetőséget biztosít arra, hogy alaposan megismerkedjenek az Airbus repülőgépekkel és készségszinten begyakorolhassák a legfontosabb műveleteket. A két új képzési megoldás – amelynek bevezetésére a Légügyi Felügyeleti Hatósági Főosztály is megadta jóváhagyását – még átfogóbb tudás megszerzésére nyújt lehetőséget a Wizz Air képzési központjában, és támogatja a típusképzési tanfolyamon részt vevő pilótákat.
„Örömünkre szolgál, hogy az Airbusszal együttműködve sikerült létrehoznunk új, VR-eszközökkel bővített képzési programunkat, és megszereznünk hozzá a Nemzeti Közlekedési Hatóság engedélyét. Ez a technológia nemcsak a személyzetünk képzését fogja forradalmasítani, de a komplett légi közlekedést is. Hiszünk abban, hogy a legjobb technológiába kell befektetünk annak érdekében, hogy a piacon a legmagasabb és legbiztonságosabb képzési színvonalat nyújthassuk munkatársaink számára. Hisszük, hogy kollégáink ennek köszönhetően még magasabb színvonalon tudják ellátni feladataikat, és ezáltal még jobban képviselik a Wizz Air törekvéseit”
– mondta Tóvári Attila, a Wizz Air pilótaképző iskolájának oktatásért felelős vezetője.
„Nagy öröm számunkra, hogy a Wizz Air az első olyan megrendelő, aki az Airbus digitális VR-alapú repülésoktatási megoldásait, a MATe csomagot és a VPT-t használja. Ezek a megoldások aktívan hozzájárulnak a Wizz Air digitális fejlődéséhez a pilótaképzés területén. A MATe és a VPT képzési megoldások magával ragadó élményt, rugalmasabb és hatékonyabb képzést biztosítanak a pilóták számára. Ez a kialakítás lehetővé teszi a teljes típusképzés optimalizálását is, miközben megtartja az Airbus magas képzési színvonalat”
– mondta Charbel Youzkatli, az Airbus Európai Kereskedelmi Szolgáltatásokért felelős vezetője.
A virtuális valóság által vezérelt technológiát március 20-án mutatták be az iparágnak a Wizz Air budapesti oktatóközpontjában.
A Wizz Air 2013-ban nyitotta meg első képzési központját Budapesten, egy A320-as teljes repülés-szimulátorral és tantermekkel, majd 2018-ban egy második intézményt is létrehozott a fővárosban. Az oktatóközpontokban három A320 teljes repülőgép-szimulátor, rögzített A320 szimulátorok, fedélzeti evakuációs, valamint tűzvédelmi tréningek állnak a pilótanövendékek rendelkezésére. Idén Rómában alapít újabb képzési központot a légitársaság.
A Wizz Air ambiciózus növekedési terve nyomán 2030-ig összesen további 4000 pilótát és elsőtisztet képez ki, valamint 300 új Airbus A321neo és egy nagy hatótávolságú A321XLR repülőgéppel bővíti flottáját.