A projekt összköltsége 145 800 euró (közel 41 millió Ft), melynek 95 %-a vissza nem térítendő támogatás. Ebből 85 %-ot a Délkelet-Európai Együttműködési Program keretén belül az Európai Unió támogat, 10 %-ot pedig a magyar állam, mint társfinanszírozó partner. A projekt megvalósítási időszaka 2012 októberétől 2014 szeptemberéig tart.
A TRANSDANUBE projekt célja a résztvevő Duna menti partnerrégiók fenntartható mobilitásának fejlesztése, amelybe beletartozik a közösségi közlekedési, kerékpározási és hajózási lehetőségek összehangolása a turisztikai és kulturális látványosságok, valamint védett területek elérhetőségének javítása érdekében.
Projektpartnerként a turisztikai menedzsmenttel foglalkozó Bakony és Balaton Térségi Turisztikai Nonprofit Kft. célul tűzte ki a Duna és Magyarország egyik legfontosabb turisztikai célterülete, a Bakony és Balaton térség látnivalóinak összekötését a fenntartható közlekedés eszközei, a közösségi és kerékpáros közlekedés révén. A szervezet a lassú turizmushoz kapcsolódóan már korábban is fejlesztette ezeket a közlekedési módokat, melynek ékes bizonyítéka többek között a többállomásos, több száz darabos eszközparkkal bíró kerékpárkölcsönző hálózat kialakítása a Bakony és Balaton térségben.
A Bakony és Balaton Térségi Turisztikai Nonprofit Kft. két társult stratégiai partnert vont be a pályázatba a régióból, a Veszprém Megyei Önkormányzatot és a Magyar Turizmus Zrt. Közép-dunántúli Regionális Marketing Igazgatóságot.
A projekt megvalósítása 2012. október 1-én kezdődött meg. A projektpartnerek elkészítettek egy olyan, a saját régiójukra vonatkozó dokumentumot, amely a transznacionális helyzetelemzés, illetve későbbi fejlesztési tervek alapját képezi. Emellett összeállították a jó példák gyűjteményét is.
2013 szeptemberében egy konferencia és sajtótájékoztató során bemutatták a Duna menti országok közös közlekedés- és turizmusfejlesztésre vonatkozó vízióját: a közlekedési és turisztikai vállalatoknak átfogóan és egyetértésben kell a mobilitási kihívásokra válaszolniuk.
A projektpartnerek a továbbiakban fenntartható multimodális közlekedési lehetőségeket fognak kidolgozni a turisztikailag jelentős területeken, elkészítik a regionális és nemzetközi marketingtervet a Duna menti térségre vonatkozóan.
A Bakony és Balaton Térségi Turisztikai Nonprofit Kft.-nek a TRANSDANUBE projekt révén pedig lehetősége adódik elkészíteni a Győrt és a térséget összekötő kerékpárút megvalósíthatósági tanulmánytervét, ami lényegében az EuroVelo-t köti össze a Bakonyon keresztül a Balatonnal, az egyik legfontosabb magyarországi turisztikai vonzerővel. Csomagokat dolgoznak ki a gyalog és kerékpárral közlekedők számára, bevonva a turisztikai szolgáltatókat, illetve a helyi busztársaságokat és a MÁV vasúttársaságot.
A projekt negyedik partnertalálkozójának helyszíne Veszprém, illetve az ott nemrég megnyílt új, kulturális és konferenciaközpont, a Hangvilla. Február 12-én és 13-án a királynék városában a projektpartnerek megkezdik a közlekedési és turisztikai csomagajánlatok kidolgozását, valamint ismertetik a projekt keretében elkészülő turisztikai és közlekedési információkat tartalmazó interaktív térképet.