A cég az idei évre 3,70-4,00 dolláros részvényarányos profitra számít, ami jócskán elmarad a szakértők által várt 4,26 dollártól. A Boeing az idei évvel kapcsolatos visszafogottságát a 777-es repülőgép gyártásának a csökkenésével, néhány megkurtított védelmi programmal, illetve piaci kockázatokkal indokolta. A tavalyi utolsó negyedévben a cég 1,27 milliárd dollár, részvényenként 1,75 dollár adózott eredményt ért el, az egy évvel korábbi 86 millió dollár, részvényenként 12 cent veszteség után. A Boeing éves szintű negyedéves bevétele 42 százalékkal 17,94 milliárd dollárra nőtt 2009 utolsó három hónapjában. A szakértők kisebb, 1,36 dolláros részvényarányos eredményre, és szerényebb, 17,57 milliárd dolláros bevételre számítottak. (MTI)
A Boeing nyereséggel zárta a IV. negyedévet
A Boeing amerikai repülőgépgyártó nyereséggel zárta a tavalyi utolsó negyedévet az egy évvel korábbi veszteség után, ugyanakkor borúlátó az idei évvel kapcsolatban.

Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában
Május 24-én az Óbudai autóbuszgarázsban folytatódik a BKV idei nyílt napjainak sorozata.

Privát lakosztályok a felhők felett
Az Emirates újabb fejlesztéseket vezet be prémium utasai számára a „Fly Better” ígéret jegyében.

Nyár a Wizz Air-nél: új járatok, Fel, északra! program, startra kész akciócsoport, Amelia titkára is fény derül
Amelia, a Wizz Air chatbotja nem véletlenül kapta nevét: a legendás pilótanőről, Amelia Earhartról nevezték el.

Új útvonalon tér vissza az Espresso Riviera
2024 után júniustól ezúttal Róma és Marseille között közlekedik majd.

Az Airbus legújabb típusa a Wizz flottájában
A Wizz Air a világon az első diszkont légitársaság, amely forgalomba állítja az Airbus legújabb típusát.

Változások a Budapest Airport 2. Terminál parkolójánál
Terminál Parkolóban, a terminálhoz legközelebbi 30 kijelölt parkolóhelyen új utasfelvételi- és kiszállítási zóna került kialakításra.

MUISZ: az ECTAA határozottan fellép az utaztatók védelmében
Az Air Belgium csődje ismét rávilágított az utazási irodák, utazásszervezők és utasok kitettségére.

airBaltic: jelentés az idei első negyedévről
Stabil bevétel, csökkenő veszteség, 1,3 millió utas.

SIA Csoport: éves összegzés a 2024. évi teljesítményről
A Csoport bevétele 527 millió dollárral (+2,8%) nőtt az egy évvel korábbihoz képest, és így 19 540 millió dolláros rekordot ért el.

Új kompjárat Málta és Szicília között
Az út körülbelül két órát vesz igénybe.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.