A Ferihegy köszönti Moszkvát

A Budapest Airport üdvözli, hogy a Wizz Air magyar légitársaság 2013. szeptember 23. hétfőtől megkezdi rendszeres repüléseit Moszkva Vnukovó repülőterére. Az új Wizz Air járat és az új moszkvai repülőtér (az Aeroflot Moszkva Seremetyevó repülőterére kínál járatokat) bővíti a választékot a budapesti utasok számára és egyúttal egy sor orosz belföldi és közép-ázsiai desztinációra kínál átszállási lehetőséget - így közleményében a Budapest Airport.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Wizz Air első járata Moszkva Vnukovó repülőterére 2013. szeptember 23-án, hétfőn indul a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről. A Wizz Air jól ismert lila-pink festésű Airbus A320-asai 11:05-kor szállnak fel és moszkvai időben 15:30-kor érkeznek – a Wizz jelenlegi menetrendje szerint. Így pl. az üzletemberek számára lehetővé válik, hogy még az érkezés napjára beiktassanak egy késő délutáni megbeszélést az orosz fővárosban. A Wizz Air heti öt alkalommal repül Moszkvába: hétfőn, szerdán, csütörtökön, pénteken és vasárnap. A moszkvai Wizz Air járat 16:05-kor száll fel Vnukovóról és 16:40-re érkezik Budapestre (a két főváros közötti kétórás időeltolódás miatt). 

Ezzel másfél év alatt a Wizz Airnek sikerült megszereznie a repülési jogokat négy fontos, nem-EUs desztinációra (Kijev, Tel Aviv, Isztambul és Moszkva), ahová korábban a Malév repült és amelyek becslések szerint évente mintegy 200 000 utast jelentenek Budapest és a magyar idegenforgalom számára. Egyes útvonalakon, ahol a Malév-csőd nyomán csak egy légitársaság repült, emiatt előfordulhatott, hogy a jegyek 30-50 %-kal drágultak – desztinációtól és osztálytól függően. Így fordulhatott elő olyan anomália, hogy Budapestről drágább volt Moszkvába repülni, mint Bécsből. A Wizz Air új moszkvai járatára akár 10 999 forint áron is lehet egyirányú jegyet vásárolni.

A Wizz Air új célállomása, a vnukovói repülőtér 28 kilométernyire délnyugatra fekszik Moszkva belvárosától. Vnukovóról a vadonatúj gyorsvasút 35 perc alatt szállítja az utasokat Moszkva belvárosának Kijevi Pályaudvarára. A Vnukovó Nemzetközi Repülőtér tavaly 9 millió 460 ezer utast fogadott és indított és egy sor jelentős orosz légitársaság bázisaként is szolgál.


Zavarok a német vasúti forgalomban

Zavarok a német vasúti forgalomban 

A digitális vasúti rádiórendszer meghibásodása miatt kedden este Németországban szinte teljesen leállt a vonatforgalom.
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban

Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban 

Jó hír a repülővel utazóknak, a légitársaságok pedig kénytelenek „lenyelni a békát”.
Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.