A gyalogosok és bringások közlekednek a legbénábban

A személyi sérüléssel járó balesetek mintegy húsz százalékát kerékpárosok vagy gyalogosok okozzák - mondta a tavalyi statisztikai adatokra hivatkozva Halmosi Zsolt országos rendőrfőkapitány-helyettes, aki szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján bejelentette: kampányt indítanak annak érdekében, hogy csökkentsék ezt az arányt.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A dandártábornok közölte, hogy tavaly 605-en haltak meg közlekedési balesetben, 28 százalékuk gyalogos volt. Ilyen magas értéket az utóbbi tíz évben nem tapasztaltak - mutatott rá.

Halmosi Zsolt azt mondta, hogy a gyalogosok és a kerékpárosok jelentős része a legalapvetőbb közlekedési ismeretekkel sem rendelkezik, ezért a kampány célja a jogszabályismeret bővítése és emellett a veszélyekre való felhívás.

Külön szólt az életkorukból adódóan veszélyeztetettekről, az idősekről és a gyermekkorúakról, akikre ugyancsak fel kívánják hívni a figyelmet, továbbá a gyalogátkelőhelyek megközelítésével kapcsolatos szabályok betartására figyelmeztetett.

A dandártábornok jelezte, hogy ellenőrzéseket is tartanak majd a gyalogos- és kerékpáros-balesetek visszaszorítása érdekében, de ezek elsősorban segítő jellegűek lesznek, csak másodsorban szankcionálnak. Mindemellett óriásplakátokkal is fel kívánják hívni a figyelmet az ilyen típusú balesetek veszélyeire.

Rámutatott arra is: az idén már húsz járművezetőn kívül húsz gyalogos is életét vesztette balesetben.

A tavalyi végleges, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által közölt adatokról elmondta: töretlen a közlekedésbiztonság javuló tendenciája. Míg 2011-ben 15 827 sérüléssel járó baleset történt, tavaly ez a szám 15 174 volt. Egyaránt csökkent a halálos, a súlyos sérüléssel, illetve a könnyű sérüléssel járó balesetek száma, az utakon pedig 33 emberrel kevesebb vesztette életét tavaly, mint az azt megelőző évben. Felhívta a figyelmet arra, hogy a '60-as évek elején haltak meg annyian az utakon, mint tavaly, ugyanakkor 1961-ben 90 ezer nyilvántartott autó volt az országban, míg ma 3,7 millió. A '90-es években pedig volt olyan év, amikor több mint 2400 ember vesztette életét közlekedési balesetben.

A statisztikai adatokról szólva Halmosi Zsolt arról is beszélt, hogy az ittas vezetők által okozott balesetek száma nőtt 2012-ben az azt megelőző évhez képest. Mintegy 50 ittas vezetővel több okozott balesetet, ez az összes baleseten belül 10,4 százalékról 11,2 százalékra történő növekedést eredményezett. A dandártábornok továbbra is kiemelt feladatnak nevezte az ittas vezetőkkel szembeni fellépést.

A baleseti okokat tekintve nem történt változás a korábbiakhoz képest: az első számú ok továbbra is a gyorshajtás, ezt követi az elsőbbségadás meg nem adása, illetve a szabálytalan irányváltás, a kanyarodás szabályainak megszegése.

Forrás: MTI


Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.
MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend

MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend 

A nyári menetrenddel nemcsak több járatot indítanak, hanem egy átgondolt, hónapok munkájával előkészített rendszert állítanak szolgálatba.
Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom

Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom 

A tavalyi év tapasztalatai alapján több tartalékgép, ügyeleti forródrót, mesterséges intelligencia és új utasbarát fejlesztések segítik a zökkenőmentes utazást.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.