Külföldi konzorciumok kaptak megbízást a rijádi metró megépitésére - közölte a szaúdi kormány. Szaúdi adatok szerint a világ legnagyobb ilyenfajta infrastrukturális projektjéről van szó. Összesen 176 kilométer lesz a szaúdi fővárosban épülő metró sínhálózatának hossza, amely hat vonalat fog átfogni. Az épitési munkálatok 2014 első negyedében kezdődnek és 2019-ben fejeződnek be, írja a VG.
A világ legnagyobb metróépítése indulhat
Szaúd-Arábia fővárosában, Rijádban 22,5 milliárd összegű befektetéssel építenek metrót.

A Lufthansa megszünteti a fedélzeti árusítást hosszú távú járatain
A Lufthansa gazdasági okokból leállítja a fedélzeti értékesítést hosszú távú járatain.

Emirates és Visit Hungary megállapodás
Az Emirates légitársaság együttműködési megállapodást írt alá a Visit Hungaryvel a Magyarországra irányuló beutazó turizmus fellendítése érdekében.

A Wizz Air törölte a Lisszabonból Budapestre tartó járatát
A légitársaság már közvetlenül tájékoztatta azon érintett utasait, akik a weboldalon, illetve applikáción keresztül intézték foglalásukat.

Járattörlések a belgiumi repülőtéren
A közlekedési vállalatok szakszervezeteinek sztrájkja miatt közlekedési fennakadások és járattörlések várhatók április 29-én.

Az ír fapados fellép a reptéri ivászatok ellen
A Ryanair már januárban azt javasolta, hogy az EU vezessen be alkoholkorlátozást a repülőtereken – közölte a CNN.

Csak Itália területén robog a legújabb luxusvonat
Az új La Dolce Vita gyártmány nyolc gondosan megtervezett útvonalon kínál művészeti élményeket, festői tájakat és gasztronómiai élményeket.

Balatoni vasútfejlesztések a láthatáron
Jelentős átalakulás előtt áll a Balaton északi partjának közlekedése.

A Singapore Airlines összebútoroztt az OpenAI-val
A SIA – a nagyobb légitársaságok között elsőként – együttműködésre lépett a mesterséges intelligencia szervezettel.

Nyílt nap az Angyalföldi kocsiszínben
Nyílt nappal várja az érdeklődőket a BKV Zrt. szombaton az Angyalföld kocsiszínben.

Próbautazás az autizmussal élők számára
Az Emirates légitársaság egy évvel ezelőtt indította el az akadálymentes és inkluzív légiközlekedési programjának újabb fejezetét, amely az autizmussal élő gyermekek és szüleik utazását hivatott segíteni.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.