Biciklizni könnyű, ha van hol!

Gőzerővel zajlanak a Kerékpárhét programjai az osztrák fővárosban, amelynek csúcspontja a több mint ezer résztvevőt felvonultató kerékpáros világkongresszus, a Velo-city. Korzózás, kiállításmegnyitó és bringás póló bajnokság is vár még az érdeklődőkre.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Öt kontinens városfejlesztési és -tervezési szakemberei, politikusok, kutatók, építészek valamint érdekképviseleti szervek és civil szervezetek részvételével kezdetét vette a Velo-city kerékpáros világkonferencia az osztrák fővárosban. A globális kerékpáros platform célja, hogy ötleteket és impulzusokat adjon a döntéshozóknak a városi kerékpáros infrastruktúra tervezéséhez és megvalósításához.

A biciklizés gyerekjáték, nehezebb ügy viszont egy várost biciklizésre alkalmassá tenni – ezért is kíváncsi más városok tapasztalatára Bécs kerékpárosügyi megbízottja, Martin Blum. „Vannak városok, amelyek a kerékpáros infrastruktúrába fektetnek be, megint mások pedig a figyelemfelkeltésre, a tudatosság kommunikálására helyezik a hangsúlyt. És vannak olyan városok is, amelyek kénytelenek megállapítani, hogy nem működik, amit kitaláltak” – mondja.

Az idén Bécsben megrendezett találkozón 15 polgármester és alpolgármester vesz részt, köztük például New York alpolgármestere és Koppenhága elöljárója. A konfrencia résztvevői azonban nemcsak tanácskozni fognak, hanem biciklizni is. A Velo-city hagyománya ugyanis, hogy a résztvevők nyeregbe pattannak és körbekerezik a vendéglátó várost. A RADcorso-ra idén a vállalkozó kedvű bécsieket is várják, hogy együtt kerekezzenek el a városházától a Práterbe. Itt igazi hazai császármorzsával pótolhatják a ledolgozott kalóriákat. 

Más programok is várnak a városlakókra a konfrenciával párhuzamosan 2013. június 16-ig futó Kerékpárhéten. A városháza előtti téren egy komplett kerékpáros arénát állítottak fel, ahol vasárnapig közlekedésbiztonsági tréningekkel, szereld magad-tanfolyammal és rengeteg információval állnak a biciklisek rendelkezésére. A hétvégén szabadtéri kerékpáros filmest és bringás póló bajnokság között választhatnak a bécsiek, péntektől pedig a világ legkülönlegesebb drótszamarait csodálhatják meg a MAK-ban Michael Embacher gyűjteményéből nyíló tárlaton.

A Tour du Monde című kiállításon láthatóak lesznek a Moulton Bicycle Company modelljei éppúgy mint a francia gyártó, a René Herse Diagonale nevű darabja. Igazi ritkaságnak számít a svéd Itera műanyag biciklije, a Wilhelmina Plast vagy az összkerékmeghajtású Subaru 2WD Dual Power. Tandemek, összecsukható biciklik és sporttörténelmet író versenygépek – például az egykori NDK csapatának Textima Time Trial-jei teszik teljessé az élményt.


Kisrepülőgép zuhant le Isztrián

Kisrepülőgép zuhant le Isztrián 

Többen életüket vesztették a balesetben.
A flydubai felfüggeszti Budapest–Dubaj járatait

A flydubai felfüggeszti Budapest–Dubaj járatait  

Július végéig nem közlekednek a flydubai Budapest és Dubaj közötti járatai.
American Airlines: alaposan módosított menetrend

American Airlines: alaposan módosított menetrend 

A megemelkedett üzemanyagárak miatt.
Tiltakozik a lakosság Ferihegy környékén

Tiltakozik a lakosság Ferihegy környékén 

Megítélésük szerint a budapesti repülőtér környezetvédelmi engedélye nem védi a lakosságot és a környezetet.
Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása

Indul a Hajógyári-szigetnél a K-híd felújítása 

A munkálatok várhatóan 2027 nyarára érnek véget.
Megújult a fonyódi kikötő

Megújult a fonyódi kikötő  

Lezárult a fonyódi személyhajókikötő fejlesztése.
Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját

Múzeumbuszokkal segíti a BKK a Múzeumok Éjszakáját 

Buszjáratokkal segíti a Múzeumok éjszakája fővárosi helyszíneinek megközelítését a BKK.
Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás

Kevés a hazai vasúti kocsi a nyári csúcsidőszakra, de van megoldás 

Vitézy Dávid: az első kölcsönzött kocsi már meg is érkezett.
MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták

MEI: új utazási trend – vonaton robognak az európai turisták 

A Mastercard Economics Institute (MEI) közzétette éves, 2026-os utazási trendjelentését, amely a globális utazási költések alakulását vizsgálja.
Járatindítás törökországi új úti cél felé

Járatindítás törökországi új úti cél felé 

Közvetlen járattal érhető el Marmaris 2026 nyarától.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.