Mint a CNN hírében olvasható, nemcsak a légi utaztatókat, hanem a technológiai zavar érinti a különböző médiavállalatokat, a szupermarketeket és a londoni tőzsde honlapját is.
- Németországban a berlini repülőtér bejelentése szerint késésekre kell számítani a bejelentkezésnél egy "műszaki hiba" miatt.
- Skóciában az edinburgh-i repülőtér közölte, hogy az informatikai rendszerek zavarai miatt "a várakozási idő hosszabb a szokásosnál a repülőtéren". A repülőtéren csapatok állnak készenlétben, hogy segítsenek, amíg a repülőtér megoldja a problémákat.
- A Ryanair légitársaság is megerősítette a hálózatában bekövetkezett zavart, és azt tanácsolta az utasoknak, hogy legalább három órával a tervezett indulási időpont előtt érkezzenek meg.
- Az Egyesült Királyságban is vasúti problémák vannak. A Thameslink, a brit vasútvonal fővonalának egyik üzemeltetője a következőket nyilatkozta: "Informatikai csapataink aktívan vizsgálják a probléma gyökerét."
- A Sky News, az Egyesült Királyság egyik vezető televíziós hírcsatornája péntek reggel nem tudott élőben sugározni. A csatorna ügyvezető elnöke, David Rhodes elnézést kért a nézőktől a megszakításért, mondván, hogy sok hír még mindig elérhető online.
- A londoni tőzsde (LSE) honlapja is zavarokkal küzd. A pénzügyi társaság közölte, hogy műszaki problémát vizsgálnak, ami megakadályozza a hírek és frissítések online közzétételét.
- A londoni tőzsde egyéb szolgáltatásai, beleértve a kereskedést, továbbra is normálisan működnek - közölte a társaság.
Mint a híradásokból kiderült, nem csak Európa repülőterein okozott káoszt a technológiai üzemzavar, hanema legnagyobb amerikai légitársaságok közül
a Delta Air Lines, a United Airlines és az American Airlines is közleményt tett közzé, hogy a reggeli órákban komolyabb nehézségekkel szembesültek informatikai rendszereik működtetésében, és egész nap további fennakadások várhatók.
A szövetségi légügyi hatóság (FAA) közölte, hogy bizonyos mértékig minden repülőtér érintett volt a fennakadásban.
A légiközlekedés mellett egészségügyi szolgáltatók, rendőrségi kommunikációs rendszerek, bankok, tömegtájékoztatási intézmények is érintettjei voltak
George Kurtz, a nagyvállalat elnök-vezérigazgatója a közösségi médiában közölte, hogy
a hiba okát megtalálták és kijavították, valamint arra kérte a cég ügyfeleit, hogy folyamatosan kövessék a legfrissebb információkat, amelyeket cégük saját felületein tesznek közzé.
A Crowdstrike amerikai technológiai vállalat, amelynek központja Texas államban van, és a Windows rendszerfrissítéseinek gazdája. A globális technológiai üzemzavar a Microsoft rendszereit érintette, és a következtében
a Windows alapon futó informatikai eszközök úgynevezett "kék halál" jelenséget mutatták, vagyis rendszerhibát jelző, kék hátterű üzenetet jelenítettek meg, és emiatt használhatatlanná váltak.
A Crowdstrike ügyfelei között szerepel az Egyesült Államok legnagyobb vállalatait tömörítő Fortune 500 listán szereplő cégek mintegy fele, írta meg az MTI.