Burgess az interjúban azt állítja, hogy a CCA Kft. csődbejutásáért a cég volt ügyvezető igazgatója, Gubicza Ágoston tehető felelőssé; forint százmilliók tűntek el, tulajdonviszonyok maradtak tisztázatlanul. Az ügyben több feljelentést is tettek az elmúlt hónapokban, hűtlen kezelés és csalás bűntette alapos gyanújával ismeretlen tettes ellen. A CCA Kft. 2004-től üzemeltette a sármelléki volt szovjet repülőteret, amelyet infrastrukturális beruházások sorával nemzetközi repülőtérré alakított át. 2009-ben a cég – Burgess állítása szerint Gubicza Ágoston ténykedése miatt – csődbe ment. Veszteségük ekkorra elérte a két milliárd forintot. Ugyanebben az évben Sármellék és Zalavár önkormányzata, valamint a CCA kft. felszámolója, a Vectagilis Zrt. tendert írt ki a repülőtér üzemeltetésére, melyet az SCD csoporthoz tartozó FB Airport Kft. nyert meg. Az FB Airport Kft. tulajdonosa és egyben ügyvezetője Gubicza Ágoston. (www.safeaccount.hu)
Büntető eljárások a sármelléki reptérrel kapcsolatban
A www.safeaccount.hu tényfeltáró hírportál interjút készített Jim Burgess-szel, a sármelléki repülőteret korábban jegyző CCA Kft. egyik főrészvényesével.

Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá
A felek egy gördülékeny foglalási rendszer kialakításán dolgoznak együtt.

Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága
A francia légitársaság egymást követő ötödik évben lett a legjobb nyugat-európai légitársaság az utasok visszajelzése alapján készülő listán.

Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira
A Ryanair vezérigazgatója, Michael O’Leary élesen bírálta a Boeing gyártási gyakorlatát, miután lezuhant az Air India Dreamliner repülőgépe.

A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait
A légitársaság a kialakult helyzet miatt július 3-tól szeptember 15-ig felfüggeszti ezeket a járatpárokat.

Új szinten az autómegosztás: egyre többen választják külföldi utakhoz is
MOL Limo: a hosszútávú belföldi bérlések legnépszerűbb célpontja a magyarok körében a Balaton.

Tarolt a Turkish Airlines a légitársaságok Oscar-díjátadóján
Immár tizedik alkalommal nyerték el az „Európa legjobb légitársasága” címet.

Emirates: új játékok, jobb repülési élmény
A légitársaság a nyári iskolai szünetre időzítve új fedélzeti játék- és táskakollekciót vezet be a gyerekek számára minden járatán.

Hosszas előkészítő munka után az idei főszezonra tervezett start is elmaradhat
A turistákat egyik görög szigetről a másikra szállító hidroplánokról van szó.

Karbantartási munkák a debreceni reptéren
Ez idő alatt leáll a forgalom.

Az izraeli légitársaság rendkívüli járatokat indít
Az izraeli helyzet alakulása miatt minden menetrend szerinti járatot töröltek. Most hazaszállító járatok indítására készülnek.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.