Fellebbezett a Ryanair a fogyasztóvédelmi bírság miatt

A legfelsőbb fórumig elmenne a bírság megsemmisítése érdekében az ír légitársaság. 

Most megfellebbeztük ezt az alaptalan bírságot, és a döntést végül az uniós bíróságon fogjuk megsemmisíteni, mivel az uniós jog garantálja a légitársaságoknak azt a szabadságot, hogy ők szabják meg az áraikat, és a visszamenőlegesen kivetett adókat a fogyasztókra hárítsák át. A magyar kormány és a fogyasztóvédelem is köteles betartani ezeket az uniós törvényeket – fogalmazott a Ryanair közleménye szerint a tulajdonosa, Michael O'Leary. A légitársaság már korábban, a bírság kiszabásának bejelentésekor közölte, hogy él majd a fellebbezés lehetőségével - írta az Index. 

Ismeretes, hogy miután a magyar kormány úgynevezett extraprofit adót vetett ki több más ágazat mellett a légitársáságokra is, a döntésen felháborodó O'Leary emlékezetes, a nemzetközi sajtót is bejáró üzengetésbe kezdett Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszterrel. Egyúttal azonnal áthárította az utasonként 15 eurós pluszterhet az utasokra, méghozzá azokra is, akik a törvény hatályba lépése előtt váltották meg a jegyeiket. Nem sokkal ezt követően meg is indult egy fogyasztóvédelmi eljárás a cég ellen emiatt. Augusztus 8-án az ügyben eljáró szerv 300 millió forintos bírságot rótt ki a légitársaságra, és utóbb az is kiderült, hogy többek között azzal indokolták, hogy jogtalan az adó utasokra áthárítása, mert eleve nem a cégnek, hanem a földi kiszolgálónak kell megfizetni.

Persze most is visszatért kedvenc az adó kapcsán elhíresült szavához a híresen szabadszájú cégvezér. A közlemény szerint úgy fogalmazott, hogy az adó kivetésénél csak egy idiótább dolog van, hogy az igazságügyi miniszter hamarabb értesült a bírságról, mint maga az elmarasztalt cég. Márpedig érvelésük szerint az, hogy Varga Judit előbb posztolta a Facebookra a döntést, minthogy ők kézhez kapták volna, egyetlen dolgot bizonyít, méghozzá azt, hogy politikai okokból bírságolták meg a céget. 

O'Leary ezen kívül megismételte azt a korábbi kijelentését is, amely szerint a veszteséges iparágra kivetett magyar különadó értelmetlen, és csak azt eredményezi, hogy a Magyarországra és Magyarországról való utazás drágább, kevésbé versenyképes lesz, mint ha más Közép-Európai repterekre mennének az emberek. 

Forrás: Index


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.