Az IATA nemzetközi légiforgalmi szövetség kedden ismertetett adatai szerint a teherfuvarozás 28,3 százalékkal nőtt januárban az egy évvel korábbihoz képest, a személyforgalom 6,4 százalékkal bővült. Tavaly decemberhez képest is érzékelhető a javulás: a személyszállítás 0,5 százalékkal, a teherfuvarozás 3 százalékkal bővült. Különösen ez utóbbit tartja bíztatónak az IATA a világkereskedelmi forgalom növekedése szempontjából, mivel a vállalatok kezdik feltölteni a válság idején leapasztott készleteiket. Mindamellett az ágazat tartós növekedéséhez az szükséges, hogy beinduljon a magánfogyasztás és a termelő beruházás, aminek már vannak szép számmal jelei Ázsiában, Európa és Észak-Amerika azonban e tekintetben még le van maradva. Az IATA szerint az ágazat 2-3 évnyi növekedést veszített el a válság miatt, amit nem lesz könnyű behozni. Ilyen körülmények között a légitársaságok 2010-ben előreláthatólag 5,6 milliárd dollár veszteséget szenvednek majd el a tavalyi 11 milliárdot követően. 2007-ben még 12,9 milliárd dollár volt az ágazat nyeresége. Tavaly az utasforgalom - soha korábban nem látott mértékben - 3,5 százalékkal csökkent. A légi teherforgalom még ennél is nagyobb mértékben, 10,1 százalékkal esett vissza: a rendelkezésre álló kapacitásnak alig felét használták ki. (MTI)
Felszálló ágban a légiközlekedés
Felgyorsult a nemzetközi légi forgalom növekedése januárban, újabb jeleként annak, hogy az ágazat kezd magához térni a tavalyi nagy visszaesés után.

Elindult a dunai hajózási szezon
Korszerűbb belső terek, kávéházi hangulat, vacsorahajók.

A SIA felújítja a szingapúri reptéren lévő váróhelyiségeit
A Singapore Airlines felújítja a Changi repülőtéren lévő váróit.

Jön a nyár, érkeznek az új Flixbus-ok
2025-ben 15 százalékkal több úti cél érhető el, mint tavaly.

Jönnek az új Bubik
Teljes megújuláson megy keresztül a fővárosi közbringarendszere.

Légügyi cég stratégiai megállapodása az egyre szeszélyesebb időjárás miatt
A HungaroControl szorosabb együttműködésbe kezdett hazánk meteorológiai szolgáltatójával, a HungaroMet-tel.

Fent a fedélzeten az utas, és nem tudja hová tart a SAS
Az utasok csak a landolás után tudják meg, hova érkeztek.

Kedden, szerdán ne a megszokott rutinból közlekedjen Budapesten!
Mert a fővárosban kedd délutántól szerda estig tartó gyűlés miatt ismét jelentős torlódásokra kell számítani.

Egyetlen szendvics sem vihető be az Egyesült Királyságba
Az európai kontinens több országában terjedő fertőző száj- és körömfájás miatt a hús- és tejtermékek személyes célú behozatali tilalmát kiterjesztik az összes uniós tagállamra.

Exkluzív díjátadó a Duna-parton
Díjakat osztott magyarországi utazási irodáknak a világ legtöbb országába repülő légitársasága.

Születésnapját régi vonatokkal ünnepli a Gyermekvasút
Szombaton rendezik meg a Gyermekvasút napját.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.