Hat földrészre repül a kínai légitársaság

A Kínai Népköztársaság nemzeti légitársasága, az Air China a minap Budapesten mutatta be téli-tavaszi menetrendjét. A rendezvény társszervezője a Kínai Nemzeti Turisztikai Hivatal (CNTA) volt.

A légitársaság, amely 2015 májusa óta repül a magyar és a kínai főváros között, a nyári időszakban heti négy, télen pedig heti három alkalommal közlekedik. A gép Budapestről 9,5 óra alatt ér Pekingbe, a visszaút azonban tovább tart, mivel az Airbus A330-200-as típusú repülőgép leszáll a fehérorosz fővárosban, Minszkben is. Szakértők szerint a járat a minszki kitérő nélkül még népszerűbb lenne, hosszabb távon elképzelhető, hogy közvetlenül közlekedik majd Budapest és Peking között.

Ugyanakkor a magyar turizmusdiplomácia azt szeretné elérni, hogy más kínai nagyvárosokból - például Sanghajból és Kunmingból - is érkezzenek hozzánk járatok. 

A prezentáción Liu Cheng úrtól, a CNTA idén tavasszal megnyitott budapesti regionális irodájának vezetőjétől megtudtuk, hogy a Kína és Magyarország közötti turistaforgalom szépen fejlődik, bár meglehetősen aszimmetrikus: míg tavaly Kínából 125 ezren érkeztek hozzánk, addig hazánkból 20 ezer utaztak az ázsiai országba.

2016 nyarán az Air China Csoport (beleértve Air China Cargo, Shenzhen Airlines, Macau Airlines, Beijing Airlines, Dalian Airlines, Air China Inner Mongolia, kivéve Shandong ésTibet Airlines) 603 repülőgépből álló flottát üzemeltetetett. A gépek átlagéletkora 6,26 év, ami a világon az egyik legalacsonyabb. A flottában 94 szélestörzsű gép szerepel. Az Air China 98 nemzetközi, 16 regionális és 263 kínai belföldi útvonalon üzemeltet járatokat, így 173 várost köt össze a világ 39 országban. A heti járatszám 7700, a teljes üléskapacitás 1,47 millió. 

 

A CNTA a kiutazó turistaforgalom fellendítése érdekében novemberben nagyszabású tanulmányutat rendezett, amelyen a közép- és kelet-európai régió 50 újságíróját látták vendégül 10 napon keresztül. A meghívottak Peking és Sanghaj felfedezése mellett eljuthattak Jünnanba, Csengduba és a legendás agyagkatonák birodalmába, Xianba. Munkatársunk a jünnani túrán vett részt, élménybeszámolóját hamarosan olvashatják online felületünkön.

A kínai kultúráról és az ország legfontosabb látnivalóiról a CNTA munkatársa, Kozjek-Gulyás Anett adott érdekfeszítő beszámolót.

Kína adminisztratív eszközökkel is igyekszik vonzóbbá tenni az országot a külföldi turisták számára. Pekingben ez év elején vezették be 72 órás vízummentes útmegszakítás lehetőségét. Ezzel azok a turisták élhetnek, akiknek van érvényes jegyük a továbbutazáshoz. Hsonló könnyítés lépett életbe Sanghajban is. Fontos tudni, hogy a 72 órás tartózkodás semmilyen körülmények között nem hosszabbítható meg. 

Az Air China azon kevés légitársaság közé tartozik, amely a világ mind a hat lakott kontinensére üzemeltet járatot – hallhattuk a rendezvényen Yan Jianshu asszonytól, a légitársaság budapesti irodájának vezetőjétől. Kínában jóformán az összes jelentősebb város elérhető gépeiken, de Ázsia, Észak-Amerika és Nyugat-Európa legtöbb nagyvárosába is repülnek. A magyar utasok számára érdekes lehet például Peking és Hawaii közötti járatuk.

Mint megtudtuk, honfitársaink többsége továbbutazik Pekingből, sokak végcélja Kína legfejlettebb keleti partvidéke, Hangcsou, Ningbo és Sencsen. Az Air China első közép-európai járata a budapesti volt, idén szeptember óta azonban Varsóba is közlekednek. 

A rendezvény végén a meghívottak ízelítőt kaptak azokból az ízekből, amelyek a légitársaság budapesti járatával utazókat várják a fedélzeten. 

 


Váratlan fordulat a MÁV-nál: ezzel segítik az utazni vágyókat

Váratlan fordulat a MÁV-nál: ezzel segítik az utazni vágyókat 

Alaposan felgyorsították a jegykiadó automaták telepítését.
Egyenruhák az elit csapat részére

Egyenruhák az elit csapat részére 

Az Emirates bemutatta új egyenruháját.
A Lufthansa belépett az ITA tulajdonosi körébe

A Lufthansa belépett az ITA tulajdonosi körébe 

A Lufthansa 41 százalékos részesedést szerez az ITA Airwaysben.
Kiderültek a leginkább turbulens európai repülési útvonalak

Kiderültek a leginkább turbulens európai repülési útvonalak 

A tíz legviharosabb útvonal közül nyolc ugyanabban az országban kezdődik vagy végződik.
Tudják az utasok, ha fenntartható üzemanyaggal repül egy gép?

Tudják az utasok, ha fenntartható üzemanyaggal repül egy gép? 

A Wizz Air utasai körében végzett legfrissebb felmérésének eredményei szerint a válaszadók 71 százaléka úgy véli, hogy a fenntartható repülőgép-üzemanyag (SAF) hozzájárulhat a légiközlekedés karbonlábnyomának csökkentéséhez.
Közvetlen járat indul Bécsből Szingapúrba

Közvetlen járat indul Bécsből Szingapúrba 

A Scoot fapados légitársaság bejelentette, hogy új járatot indít Bécsből Szingapúrba ez év június 3-tól.
Forgalmas évet zártak a hazai légiforgalmi irányítók

Forgalmas évet zártak a hazai légiforgalmi irányítók 

A tájékoztatás szerint a 2024-es év Magyarország történetének legnagyobb légiforgalmát hozta, összesen 1 millió 144 ezer repülőgép érintette a hazai légteret, ami havi bontásban átlagosan több mint 95 ezer.
Bajban a Boeing?

Bajban a Boeing? 

Nagyjából harmadával kevesebb repülőgépet adott át a vevőinek tavaly.
Járatnyitás Isztambulból Bengáziba

Járatnyitás Isztambulból Bengáziba 

A török légitársaság 2025. január 14-től ismét elindította járatait Líbia felé, isztambuli indulással.
Ismét közlekedik a Budapest–Tel Aviv  járatpár

Ismét közlekedik a Budapest–Tel Aviv járatpár 

A Wizz Air 2025. január 15-től kezdődően ismét elindította a Budapest és Tel-Aviv közötti közvetlen járatait.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.