Így alakulnak a budapesti járatok a határzár miatt

A magyar határlezárás miatt azonnal harmadára csökkentette Budapestről varsói kínálatát a LOT Polish Airlines, a heti egy wroclawi és szöuli összeköttetés pedig egyelőre megmarad – közölte lapunkkal a lengyel légitársaság. Több más légitársaság is jelentősen megnyirbálta menetrendjét - tudta meg az AIRportal.hu.

Krzysztof Moczulski szóvivő az AIRportal.hu megkeresésére azt írta, az utazási korlátozások bevezetése miatt a szeptemberre tervezett heti 18 helyett már szerdától csupán 7 járat közlekedik Budapest és Varsó között, tehát a napi 3 helyett 1 lesz. Szöulba a foglalási rendszer szerint hétfőnként még járnak a Dreamlinerek, a dubrovniki és várnai járatok viszont már leálltak, ezeket egyébként is nyár végéig tervezték üzemeltetni, ezen kívül a múlt héten indult wroclawi járat marad még a cég kínálatában. A LOT szóvivője szerint minden megtesznek azért, hogy a kormányzati döntéseknek a lehető legkisebb hatása legyen az utazókra, a járat törlése esetén átfoglalást, és visszatérítést is biztosítanak.

Több légitársaság is jelentősen megnyirbálta a budapesti menetrendjét Mint arról korábban beszámoltunk, a kormányzat a világ összes országát piros, utazásra nem javasolt kategóriába tette, illetve bizonyos kivételektől eltekintve megtiltotta a külföldieknek az országba való belépést. Ennek hatására a Wizz Air 12 útvonalat tartott csak meg a menetrendben a szeptember 7. utáni időszakban, illetve a Budapest Airport járatinformációs rendszerének szerdára és csütörtökre vonatkozó adatai szerint a Eurowings, az Aer Lingus és a Czech Airlines is törölte a budapesti járatait.

Az AIRportal kereste a Ryanairt is, az ír fapados légitársaság a cikkünk megjelenése után annyit közölt lapunkkal, hogy a magyar kormány által a külföldiekkel szemben bevezetett utazási tilalom miatt kénytelenek voltak számos járattörlést végrehajtani. Az érintett utasokat közvetlenül értesítették. Annak érdekében, hogy magyar ügyfelei számára biztosítsa az alapvető összeköttetéseket, a Ryanair alacsony járatszámokkal bár, de fenntartja a legfontosabb budapesti útvonalait. 

Forrás: Airportal.hu


Budapest Airport: itt a nyári csúcsforgalom

Budapest Airport: itt a nyári csúcsforgalom 

Rekord utasforgalom várható az idei nyáron a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, amelyre a Budapest Airport már tavaly ősszel megkezdte a felkészülést.
Új VIP terminál a máltai repülőtéren

Új VIP terminál a máltai repülőtéren 

4,5 millió eurós beruházással újult meg a máltai repülőtér VIP vendégterminálja.
Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá

Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá 

A felek egy gördülékeny foglalási rendszer kialakításán dolgoznak együtt.
Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága

Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága 

A francia légitársaság egymást követő ötödik évben lett a legjobb nyugat-európai légitársaság az utasok visszajelzése alapján készülő listán.
Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira

Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira 

A Ryanair vezérigazgatója, Michael O’Leary élesen bírálta a Boeing gyártási gyakorlatát, miután lezuhant az Air India Dreamliner repülőgépe.
A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait

A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait 

A légitársaság a kialakult helyzet miatt július 3-tól szeptember 15-ig felfüggeszti ezeket a járatpárokat.
Új szinten az autómegosztás: egyre többen választják külföldi utakhoz is

Új szinten az autómegosztás: egyre többen választják külföldi utakhoz is 

MOL Limo: a hosszútávú belföldi bérlések legnépszerűbb célpontja a magyarok körében a Balaton.
Tarolt a Turkish Airlines a légitársaságok Oscar-díjátadóján

Tarolt a Turkish Airlines a légitársaságok Oscar-díjátadóján 

Immár tizedik alkalommal nyerték el az „Európa legjobb légitársasága” címet.
Emirates: új játékok, jobb repülési élmény

Emirates: új játékok, jobb repülési élmény 

A légitársaság a nyári iskolai szünetre időzítve új fedélzeti játék- és táskakollekciót vezet be a gyerekek számára minden járatán.
Hosszas előkészítő munka után az idei főszezonra tervezett start is elmaradhat

Hosszas előkészítő munka után az idei főszezonra tervezett start is elmaradhat 

A turistákat egyik görög szigetről a másikra szállító hidroplánokról van szó.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.