Így változik a BKK menetrendje a nyáron

Június 16-tól a nyári menetrend lesz érvényes a Budapesti Közösségi Központ (BKK) járatain. Emellett ettől a naptól kezdve megállnak majd az új Rudas Gyógyfürdő megállóban az arra közlekedő villamosok, és egyes autóbuszoknak is több megállójuk lesz.

A BKK pénteken arról tájékoztatta az MTI-t, hogy június 16-ától augusztus 31-éig a nyári, illetve a tanítási szünet idejére vonatkozó menetrend lesz érvényben a járatain. A 26-os busz nemcsak hétvégén, de hétköznap is sűrűbben jár, hogy gyorsabban el lehessen érni a Margitszigetet. A 38A jelzésű autóbusz a kora hajnali és a késő esti egy-egy indulását leszámítva nem közlekedik, a 38-as és a 238-as járat ugyanakkor a tanítási időszakban megszokott, munkanapi gyakorisággal jár, így Szigetszentmiklós elérése nem változik. A reggeli csúcsidőben a tanítási szünet idején Csepel irányába tartó, csökkenő forgalom miatt módosul a 38-as, a 138-as és a 238-as busz menetrendje.

Ezeknek a buszoknak a nyári menetrendje hamarosan elérhető lesz a BKK honlapján - áll a közleményben.
Emellett június 16-tól a 18-as, a 19-es és a 41-es villamos megáll az új Rudas Gyógyfürdő megállóban is. Az I. kerületi önkormányzat beruházásában épült megállóhely a gyógyfürdő parkolójával egy vonalban helyezkedik el.
Szintén június 16-tól a Kosztolányi Dezső tér felé közlekedő 114-es és 214-es busz megáll a Nyéki Imre Uszoda megállóhelyen, a 213-as busszal közös megállóban. Így a Budatétény felől érkezők is átszállás nélkül meg tudják közelíteni a sportcentrumot.

Ugyanettől a naptól kezdve az Apor Vilmos tér felé közlekedő 105-ös és 178-as busz Krisztina téri megállóhelyét hátrébb helyezik, az Alagút utcának a Pauler utca és a Krisztina körút közötti szakaszára. Ennek következtében kevesebb gyaloglással át lehet majd szállni a 18-as villamosra, illetve az 5-ös autóbuszra. A Róka utcai megálló neve Ág utcára változik. Az Apor Vilmos tér irányú megállót kissé hátrább helyezik, így a buszok a Mészáros utca Kosciuszko Tádé utcai torkolata után állnak meg. További változás, hogy június 16-tól a Naphegy tér felé közlekedő 178-as busz is megáll az átnevezett Ág utcai megállóban.

Forrás: MTI


Budapest Airport: itt a nyári csúcsforgalom

Budapest Airport: itt a nyári csúcsforgalom 

Rekord utasforgalom várható az idei nyáron a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, amelyre a Budapest Airport már tavaly ősszel megkezdte a felkészülést.
Új VIP terminál a máltai repülőtéren

Új VIP terminál a máltai repülőtéren 

4,5 millió eurós beruházással újult meg a máltai repülőtér VIP vendégterminálja.
Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá

Az Emirates és az Uber stratégiai együttműködést írt alá 

A felek egy gördülékeny foglalási rendszer kialakításán dolgoznak együtt.
Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága

Íme, Nyugat-Európa legjobb légitársasága 

A francia légitársaság egymást követő ötödik évben lett a legjobb nyugat-európai légitársaság az utasok visszajelzése alapján készülő listán.
Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira

Ryanair: Évek óta figyelmeztettünk a Boeing problémáira 

A Ryanair vezérigazgatója, Michael O’Leary élesen bírálta a Boeing gyártási gyakorlatát, miután lezuhant az Air India Dreamliner repülőgépe.
A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait

A Wizz Air felfüggeszti a Dubaj és Abu-Dzabi felé induló járatait 

A légitársaság a kialakult helyzet miatt július 3-tól szeptember 15-ig felfüggeszti ezeket a járatpárokat.
Új szinten az autómegosztás: egyre többen választják külföldi utakhoz is

Új szinten az autómegosztás: egyre többen választják külföldi utakhoz is 

MOL Limo: a hosszútávú belföldi bérlések legnépszerűbb célpontja a magyarok körében a Balaton.
Tarolt a Turkish Airlines a légitársaságok Oscar-díjátadóján

Tarolt a Turkish Airlines a légitársaságok Oscar-díjátadóján 

Immár tizedik alkalommal nyerték el az „Európa legjobb légitársasága” címet.
Emirates: új játékok, jobb repülési élmény

Emirates: új játékok, jobb repülési élmény 

A légitársaság a nyári iskolai szünetre időzítve új fedélzeti játék- és táskakollekciót vezet be a gyerekek számára minden járatán.
Hosszas előkészítő munka után az idei főszezonra tervezett start is elmaradhat

Hosszas előkészítő munka után az idei főszezonra tervezett start is elmaradhat 

A turistákat egyik görög szigetről a másikra szállító hidroplánokról van szó.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.