Jó eredmények az airBaltic-nál

Az airBaltic 2022-es év első kilenc hónapjában elért eredménye 172%-kal több, mint 2021-ben - tájékoztatta lapunkat a légitársaság. 

Martin Gauss, az airBaltic elnök-vezérigazgatója: „A légiközlekedési ágazat kilábal a járvány hatásaiból, és ez pénzügyi eredményeinkben is megmutatkozik. Az idei év első kilenc hónapjában elért több mint 362,5 millió eurós bevétellel és 2,4 millió utassal az airBaltic visszatér a nyereségesség felé. Az ukrajnai háború - annak minden következményével együtt - jelentősen megváltoztatta piaci viszonyainkat, az ellátási lánc problémáival, a növekvő üzemanyagárakkal, a légitársaság működésének átütemezésével és így tovább, de az alapvető célunk továbbra is változatlan marad, hogy az airBaltic tovább növelje piaci részesedését a balti országok és a világ többi része közötti összeköttetés továbbfejlesztésével."

2022 első kilenc hónapjában az airBaltic 2,4 millió utast szállított, vagyis 133%-kal többet, mint az előző év azonos időszakában. A teljesített járatok száma 88%-kal – 27 713 járatra – nőtt.

Az airBaltic a 37. és 38. Airbus A220-300 típusú repülőgépét köszöntötte

2022. december 2-án a lett airBaltic légitársaság örömmel köszöntötte Rigában a 37. és 38. Airbus A220-300 típusú, YL-ABK és YL-ABL lajstromszámú repülőgépét. A tervezett nyolc repülőgépből, ez az ötödik és hatodik Airbus A220-300, amit 2022-ben vett át a légitársaság. Az airBaltic 50 db Airbus A220-300 repülőgépet rendelt és még további 30 opcióval és vételi joggal rendelkezik ugyanerre a géptípusra.

2020 májusa óta az airBaltic minden járatát ezzel az egy géptípussal – Airbus A220-300-assal – üzemelteti. A légitársaság eddig közel 10 170 000 utast szállított az Airbus A220-300 típusú repülőgépein, amik több mint 117 000 járatot és több mint 256 000 repült órát teljesítettek.

Az Airbus A220-300 felülmúlta a vállalat elvárásait. Ez a géptípus, a kiváló repülési élmény mellett, magas szinten járul hozzá a fenntarthatósághoz is: négyszer kisebb zajszinttel repül, üzemanyag-hatékony, valamint hozzájárul a CO2- és NOX-kibocsátás 20%-os, illetve 50%-os csökkentéséhez is. Jelenleg ez a világ „legzöldebb" kereskedelmi repülőgéptípusa.


Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál

Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál 

A Wizz Air célja, hogy 2029-re kizárólag új generációs, neo gépeket üzemeltessen.
Repülési élmény autista gyerekeknek

Repülési élmény autista gyerekeknek  

Autizmussal élők számára szerveztek repülési próbát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt

Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt 

2019 óta tízmillióval emelkedett az érkezők és indulók száma, hosszabb távon pedig 60 millió fölötti utasforgalmat akarnak elérni.
Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével!

Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével! 

Csalók próbálnak pénzt kicsalni az utazóközönségtől.
Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság

Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság  

A régió egyik legmodernebb áruszállító HUB-ja üzemel ezentúl a rigai reptéren.
HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító

HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító 

Május 26-án Turi Ferenc vezérigazgató és Bárány Ákos kommunikációs és marketing igazgató a nyári csúcsszezonra való felkészülésükről tartott beszámolót.
Kutyafogadó a római reptéren

Kutyafogadó a római reptéren 

A Dog Relais az első olyan kutyáknak szánt fogadóhely, amelyet olasz repülőtéren hoztak létre.
Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában

Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában 

Május 24-én az Óbudai autóbuszgarázsban folytatódik a BKV idei nyílt napjainak sorozata.
Privát lakosztályok a felhők felett

Privát lakosztályok a felhők felett 

Az Emirates újabb fejlesztéseket vezet be prémium utasai számára a „Fly Better” ígéret jegyében.
Nyár a Wizz Air-nél: új járatok, Fel, északra! program, startra kész akciócsoport, Amelia titkára is fény derül

Nyár a Wizz Air-nél: új járatok, Fel, északra! program, startra kész akciócsoport, Amelia titkára is fény derül 

Amelia, a Wizz Air chatbotja nem véletlenül kapta nevét: a legendás pilótanőről, Amelia Earhartról nevezték el.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.