Lucsik még bízik a Sólyomban

A Sólyom Airways egyik alapítója, Lucsik János még bízik abban, hogy elindul a légitársaság, pedig még az sem biztos, hogy bármit is viszontlát a vállalatba fektetett 160 millió forintjából. Lucsik az Indexnek adott interjújában beszél a légitársaság körül kialakult helyzetről.

Bár Lucsik Jánosnak – aki Vágó Józseffel és Hurtyák Róberttel együtt alapította a Sólyom Airways-t – gyakorlatilag már nincs köze a légitársasághoz, még mindig bízik benne, hogy egyszer elindul a Sólyom és annak ő is részese lehet.

Lucsik János – Az Index-interjúban elmondottak szerint – Hurtyák Róberttel való kapcsolata révén került a Sólyom-projektbe, a harmadik alapítónak, Vágó Józsefnek is ő mutatta be. Azonban a Hurtyák által beszervezett ománi turisztikai vállalat – akik egy dubaji bankkal együtt fektettek volna be a Sólyom Airways-be – a megállapodásban foglalt határidőre nem utalta a pénzt, és erre később sem került sor. Lucsik János elmondta, hogy kezdetben az ő része az volt a projektben, hogy addig is tudjanak megfelelő anyagi hátteret biztosítani az elinduláshoz, amíg a befektető nem fizet. Arról, hogy mit tartalmazott a részvényesek megállapodása, ha a fizetési teljesítés nem valósul meg, Lucsik nem tudott nyilatkozni.

Miután az ománi turisztikai cég nem utalt, Lucsik komoly összegeket fektetett a projektbe, hiszen akkor már beígérték, hogy hazajön az újrafestett, Álmos vezér elnevezésű gép. Ezt követően szóba jött az Oman Air légitársaság is, mint befektető, de végül ebből sem valósult meg ezidáig semmi. Majd október 10-én Lucsik János bejelentette, hogy nincs több pénz a légitársaság üzemeltetésére, azt viszont csak egy hónap múlva tudta meg, hogy október 9-én a tudta nélkül 3 millió forintért eladták a Sólyom Airways-t a Charity March-nak, aminek a vezetője az Interpol által körözött Welsz Tamás. És bár Lucsik a Sólyom Holding Kft. ügyvezetője volt – és a mai napig a tulajdonosa –, Hurtyák Róbert a cég ügyvezető igazgatójaként eladhatta azt anélkül, hogy az üzletember tudott volna róla, majd október 10-én Hurtyák is lemondott posztjáról.

Bár a Sólyom Airways jövője egyelőre bizonytalan, Lucsik János még mindig bízik abban, hogy a légitársaság hamarosan elindul, és ha lesz rá lehetősége, ő továbbra is szeretne részt venni a működtetésében.

Forrás: Index


airBaltic: jelentés az idei első negyedévről

airBaltic: jelentés az idei első negyedévről 

Stabil bevétel, csökkenő veszteség, 1,3 millió utas.
SIA Csoport: éves összegzés a 2024. évi teljesítményről

SIA Csoport: éves összegzés a 2024. évi teljesítményről 

A Csoport bevétele 527 millió dollárral (+2,8%) nőtt az egy évvel korábbihoz képest, és így 19 540 millió dolláros rekordot ért el.
Új kompjárat Málta és Szicília között

Új kompjárat Málta és Szicília között  

Az út körülbelül két órát vesz igénybe.
Erősen indult a balatoni hajóforgalom a szezonnyitó óta

Erősen indult a balatoni hajóforgalom a szezonnyitó óta 

A tavaszi szünet sikerét követően a májusi hosszú hétvége is minden várakozást felülmúlt a balatoni hajózásban.
Már készül a balatoni főszezonra a MÁV

Már készül a balatoni főszezonra a MÁV 

Pályafelújításokkal készül a balatoni főszezonra a MÁV, ezért erre a hétre időzítették a vágányzárat Székesfehérvár és Lepsény között.
Belépési korlátozások a madridi repülőtéren

Belépési korlátozások a madridi repülőtéren 

A közleményben nem tértek ki arra, hogy a korlátozást pontosan mikortól vezetik be.
Leáll a máltai légitársaság

Leáll a máltai légitársaság 

A leállás magyarországi járatpárokat is érint.
A KLM újraindítja izraeli járatait

A KLM újraindítja izraeli járatait 

A légitársaság szerint a körülmények kellően javultak a szolgáltatások újraindításához.
IATA : új szempontok a biztonságosabb földi kiszolgálás érdekében

IATA : új szempontok a biztonságosabb földi kiszolgálás érdekében 

A hangsúly három fő területen van: a biztonság javítása, a globális szabványok bevezetése és a fenntarthatóság előmozdítása.
Wizz Air: ugrásszerűen megnőtt a Skandináv térségbe utazók száma

Wizz Air: ugrásszerűen megnőtt a Skandináv térségbe utazók száma 

Egyre többen választják nyaralásuk célpontjának a hűvösebb Skandináv térséget.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.