A milánói értéktőzsde vezetői szerint nincs ok a felfüggesztésre. Az Alitalia irányítói szerdán ültek össze, hogy megvitassák a légi vállalat jövőjét. Az illetékesek azonban nem döntöttek semmiről, csak arról, hogy legközelebb augusztus 30-án ülnek össze. A döntés halasztását azzal indokolták, hogy több időre van szüksége a kialakult helyzet áttekintésére az Alitalia szerdán megválasztott elnökének, Maurizio Pratónak. A cég előző vezetője, Berardino Libonati - aki alig hat hónapot töltött az igen veszteséges légitársaság élén - kedden nyújtotta be a lemondását. A szakértők a lemondást azzal hozták összefüggésbe, hogy az olasz kormány sikertelenül próbálta eladni a veszteséges légitársaságot. Az Alitalia napi vesztesége meghaladja az 1 millió eurót. A kormány hét hónapja indította el 49,9 százalékos részesedésének az eladását, de július elején az utolsó érdeklődő is visszatáncolt. Szerdán a milánói értéktőzsdén az Alitalia árfolyama 7,33 százalékkal 0,822 euróra esett – írja az MTI információi alapján a Stop.hu.
Még mindig nincs döntés az Alitalia jövőjéről
Az Alitalia olasz légitársaság vezetése komoly törvényhozói bírálatokat kapott szerdán, több képviselő az elmúlt időszak történéseinek a kivizsgálását és a cég részvénykereskedésének az ideiglenes leállítását követelte.
Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
Zavarok a német vasúti forgalomban
A digitális vasúti rádiórendszer meghibásodása miatt kedden este Németországban szinte teljesen leállt a vonatforgalom.
Búcsú az extra poggyászdíjaktól – fordulat jön a kézipoggyász-szabályozásban
Jó hír a repülővel utazóknak, a légitársaságok pedig kénytelenek „lenyelni a békát”.
Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál
Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján
Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal
A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One
Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között
Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz.
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója
Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon
A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról
2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.
Interjú
Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén
Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.