Megkezdődtek a rendszeres cargo repülések Bakuba

Mostantól hetente kétszer közlekedik az azerbajdzsáni Silk Way West légitársaság áruszállító repülőgépekkel Baku és Budapest között. Ma reggel a Budapest Airport 1. Terminálja előtti betonon újságírók és szakemberek ünnepélyesen is köszöntötték a Bakuból érkező azeri Boeing 767-300F típusú teherszállító repülőgépet.

Az azerbajdzsáni Silk Way West teherszállító óriásgépei minden szerdán és szombaton hajnali 6 óra körül érkeznek mostantól Budapestre, ez alkalommal azonban pontosan 9.15-kor ért a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér betonjára a hatalmas Boeing. A 186 tonnás gép mintegy négy óra alatt teszi meg a bakui Heydar Aliyev International Airport és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közötti távolságot. A Silk Way West rendszeres cargo-járatainak elindulásával közvetlen kapcsolat jöhet létre Azerbajdzsánnal valamint a kaukázusi térség és Közép Ázsia országaival nemcsak a magyar, hanem a régió vállalatai számára – Budapesten keresztül.



Ünnepélyes fogadtatás

Az Azerbajdzsánból érkező Silk Way West gépet a budapesti repülőtéren a szokásos vízsugaras köszöntésben részesítették az RKI (Repülőtéri Katasztrófavédelmi Igazgatóság) tűzoltó járművei. Az érkező gép ezután parkolt le a 1. Terminál előtti betonon, amit elsősorban a cargo-gépek ki- és berakodására használnak. A Silk Way West gépének személyzetét a Budapest Airport nevében René Droese ingatlangazdálkodási igazgató és Kossuth József cargofejlesztési menedzser köszöntötte a betonon, majd átnyújtotta a Baku és Budapest motívumaival díszített tortát a pilótáknak. Az ünnepélyes repülőtéri fogadáson ott volt Kamran Gasimov, a Silk Way West vezérigazgatója, Nidjat Babayev, a Silk Way West európai és ázsiai területekért felelős kereskedelmi igazgatója valamint Osman Yilmaz, a Celebi Ground Handling magyarországi és ausztriai ügyvezető igazgatója.

A Silk Way Airlines része a 23 különböző céget egyesítő azerbajdzsáni Silk Way csoportnak, amelynek portfóliójába a légi teheráru szállítás mellett beletartozik a földi kiszolgálás és fedélzeti ellátás (ground handling és catering) valamint egy jelentős szálloda és bank is. A Silk Way West Airlines a csoport tagjaként saját tulajdonú, korszerű, nyugati gyártmányú cargo gépekből álló légiflottát üzemeltet.

„Nagy öröm a számomra, hogy végre Budapesten köszönthetem a Silk Way West légitársaság személyzetét és gépét.” – jelentette ki René Droese, a szakterületet felügyelő ingatlangazdálkodási igazgató. Hozzátette: „Hosszú ideje dolgoztunk azeri partnereinkkel azon, hogy ez a járat elinduljon és a legkorszerűbb, egyben a leggyorsabb összeköttetést biztosíthassa Azerbajdzsán és Magyarország között. A Silk Way hálózata egyben rövid útvonalat kínál a magyar exportőröknek Közép-Ázsiába, a Kaukázus térségébe és távolabb, például a kínai piacok irányába is. Biztos vagyok abban, hogy az új cargo-járat rövid idő alatt népszerűvé válik a közép-európai régióban.”


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.