Mi történt a a Wizz Air Ciprusról Budapestre tartó, W6 2452-es számú járatán?

A ciprusi Larnaca repteréről a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre tartó, W6 2452-es járatszámú Wizz Air repülőgép fedélzetére rendőrök szálltak fel a landolást követően. Az utasokat előre figyelmeztették a légiutas-kísérők, angol és magyar nyelven kérték együttműködésüket és megértésüket a váratlan kellemetlenség miatt.

Egy hazai portál, az Ellenszél tudósítója is a repülőn utazott, az ő beszámolója alapján kiderült, a légitársaság alkalmazottai arra kérték az utasokat a leszállást követően, hogy mindenki maradjon a helyén, senki ne kezdjen a gépből való kiszálláshoz készülődni, és a biztonsági öveket se kapcsolják ki. Tájékoztatásukból az is kiderült, hogy rendőrök érkeznek hamarosan a fedélzetre az egyik utasért.

Forrás: redlemon
Forrás: redlemon

A beszámoló szerint ezt követően egyenruhás rendőrök szálltak fel a gépre, a Wizz Air egyik légiutas-kísérője pedig egy férfi utas mellé állt, és rámutatott. A rendőrök ekkor odaléptek hozzá, és felszólították, hogy menjen velük.

Az utasok csak a rendőrségi akció után kezdhették meg a leszállást.

Mint írják, a Wizz Air a történtekkel kapcsolatban a következőképp reagált:

„A Wizz Air január 17-én Larnakából Budapestre tartó járatán az egyik utas, megsértve a biztonsági előírásokat, és figyelmen kívül hagyva a személyzet többszöri figyelmeztetését, több alkalommal is dohányzott a repülőgép mosdójában. A személyzet, a biztonsági protokollnak megfelelően, értesítette a rendőrséget, akik a leszállást követően levezették a szabálysértő utast a fedélzetről.

A légitársaság a biztonsági előírások megszegésével kapcsolatban minden esetben zéró toleranciát alkalmaz. Ilyen a dohányzásra vonatkozó szabály is, amely általános a légi közlekedésben. Megsértése akár 3000 eurós büntetést, illetve a repüléstől való eltiltást is vonhat maga után.

A Wizz Air ezúton is elnézést kér minden érintettől, aki a szabályszegő utas miatt megnövekedett várakozási időre kényszerült. Egyúttal pedig szeretnénk mindenki figyelmét felhívni a biztonsági előírások betartására. Számunkra továbbra is utasaink, személyzetünk és repülőgépeink biztonsága a legfontosabb.”


Forgalomkorlátozások vasárnap  a fővárosban

Forgalomkorlátozások vasárnap a fővárosban 

Vasárnap egy futóversenyt és az Élet Menete rendezvényt tartják Budapesten.
SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség

SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség  

A Singapore Airlines (SIA) Csoport megállapodásokat írt alá a Fenntartható Repülési Üzemanyag (SAF) beszerzéséről.
Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná

Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná 

Megdöntötte saját rekordját az Emirates Group a 2024–2025-ös pénzügyi évben.
Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja

Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja 

A korlátozás oka a húsvéti héten mért jelentős forgalomnövekedés.
Ismét robog a Jégmadár expressz

Ismét robog a Jégmadár expressz 

Május 18-tól ismét közlekedik a Jégmadár expresszvonat, amely közvetlen összeköttetést kínál Rákospalota-Újpestről a Velencei-tóhoz és a Balatonhoz.
WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés

WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés 

A repülőtér a Romániai Repülőterek Egyesülete által közölt januári statisztika szerint egy év alatt megduplázta utasainak számát.
Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 

Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.
Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában 

Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.
Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme

Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme 

A Budapest Airport (BA) ezt a speciális programot az érintett kerületek és települések polgármestereivel konzultálva alakította ki.
IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom

IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom  

Az április 30-án megjelent sajtóközlemény 2025. márciusi globális légiutasforgalom adatait ismerteti.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.