Minden emberi számítást áthúzott a nemzetközi személyszállítás terén a határzár

Gyakorlatilag majdnem teljesen leállt a nemzetközi személyszállítás Magyarország területén szeptember 1-től.

 A most bevezetett határzár a nemzetközi közlekedést is a feje tetejére állította hazánkban, számol be a szomosrú hírről az hu.euronews.com portál.

A repülők...

A nemzeti légitársaság helyét átvevő Wizz Air eddig 70 városba repült Budapestről és Debrecenből, hétfőtől viszont már csak 12-be indít járatokat. Kizárólag a külföldön dolgozó magyar munkások körében népszerű desztinációkat tartják meg - mint például Londont, vagy Eindhovent - de a légitársaság a magyar turistákat sem hagyja cserben.

"Nagyon sok utasunk szeretett volna minél előbb hazajönni, még a szeptember elsejei határidő előtt, úgyhogy az eredetileg tervezett kisebb repülők helyett nagyobb gépeket küldtünk főleg azokra a nyaraló desztinációkra, ahol nagyon sok utasunk volt ", számolt be az utolsó napok rohamtempójáról Radó András, a Wizz Air kommunikációs menedzsere.

A járatcsökkentés ellenére a Wizz Air egyelőre nem tervez leépítéseket, a munka nélkül maradt pilótákat és utaskísérőket más országból induló járatokra teszik át.

...a buszok...

A buszközlekedésben ennél is rosszabb a helyzet. A legnagyobb magántársaság a Flixbus kedden teljesen felfüggesztette tevékenységét. Eddig naponta tucatnyi járat ingázott Budapest és Bécs között, most már egyetlen egy sem megy.

...a vonatok...

Így csak vonatokkal lehet eljutni az osztrák fővárosba...persze szigorú egészségügyi előírások mellett. A vagonokban kötelező a maszkhasználat és kézfertőtlenítőt is kihelyeztek. Több szerelvényen pedig civil ruhás rendőrök ellenőrzik a szabályok betartását.

"Nem tudunk közlekedtetni az éjszakai vonatok esetében fekvőhelyes- és hálókocsikat a higiéniai előírások miatt és a munkatársak védelme miatt, illetve az étkezőkocsikat is kiszedtük a forgalomból", mondta a MÁV szóvivője, Biber Anett.

Ráadásul a nemzetközi járványhelyzet miatt a MÁV szerbiai és ukrajnai vonatait is törölni kellett.

...és az autók

Maradt az autózás, de kedd óta több órás sorra lehet számítani a magyar határokon a visszaállított ellenőrzés miatt. A hazatérők pedig a 2 hetes karantén vagy a tesztelés közül választhatnak. Bár egyre több magánlabor kínálja olcsóbban a koronavírus-teszteket, egyre kevesebb lehetőség marad a magyarok számára, hogy elhagyják az országot földön-vízen-levegőben.

 

Forrás: Euronews.com


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.