Mit kerüljön el autóval nyáron, Budapesten?

„A nyári időszakban útfelújítások, közmű munkálatok, filmforgatás valamint rendezvények miatt több helyen is nagyobb közúti forgalomkorlátozásra kell számítani Budapesten. A lezárások és a forgalomkorlátozások pontos kezdési és befejezési időpontja még nem ismert minden esetben, de ezekről folyamatos tájékoztatást adunk” - írja közleményében a BKK Budapesti Közlekedési Központ Zártkörűen Működő Részvénytársaság.

A nyár folyamán, helyszínenként az alábbi forgalomkorlátozásokra lehet majd számítani:

*         I. és XI. kerület:

Közművezeték-építés indul a Sztehlo Gábor rakparton és a Friedrich Born rakparton. A munkavégzés idejére a forgalmat egyirányúsítják dél felé, így a Petőfi hídnál és a Rákóczi hídnál csak a felhajtás lesz lehetséges.

*         III. kerület:

A Sziget fesztivál miatt a már megszokott módon a Jégtörő utcát lezárják, az esti órákban pedig korlátozzák a gépjármű-forgalmat a Margit híd és a Mozaik utca között az alsó rakparton.

*         V. kerület:

Garanciális javítási munkákat végeznek a Petőfi Sándor utca - Harmincad utca - Erzsébet tér szakaszon, ezért ezen a területen szakaszosan, teljes lezárásra kerül sor. Júliusban és augusztusban folyik majd a Markó utcai lehajtó támfalépítése, amely miatt a lehajtót lezárják, az id. Antall József rakpartot pedig a déli irányban egyirányúsítják.

*         VII. kerület:

Közmű- és útépítés lesz a Dob utca Károly körút és Kazinczy utca közötti szakaszán. Szintén közmű- és útépítésre kerül sor a Síp utca Dob utca és Dohány utca közti szakaszán.

*         VIII. kerület:

Egész nyáron át, majd késő őszig tart az a több szakaszos csatornaépítés, amelyet a Baross utcában a Mária utca és a Szigony utca között végeznek.

*         IX. és XX. kerület:

Gázvezeték-építés színhelyéül szolgál a Soroskári út és folytatása, a Helsinki út. A munkavégzés várhatóan július 14-én, szombaton fejeződik be.

*         X. kerület:

Az Új köztemető előtt körforgalmat építenek ki. A Jászberényi úton útépítési munkákat végeznek, várhatóan július 6-án, péntekig.

*         XIV. kerület:

A Róna utcában féloldali lezárással csatornaépítésre kerül sor.

*         XXI. kerület:

A Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep kapcsolódó létesítményei részeként az EU Kohéziós Alapjából támogatott jelentős mértékű csatornázás indul Csepelen. A szennyvízcsatorna idei évi kivitelezése jelentős terhelést fog jelenteni a kerület közúthálózatára, mivel Csepel fő- és mellékúthálózatát is érinti.

Ezeken túlmenően augusztus végéig tart majd az "A Good Day to Die Hard" című film forgatása Budapesten, amellyel kapcsolatban nyáron szintén nagyobb forgalomkorlátozásokra lehet számítani. Jelenleg biztosan annyit tudni, hogy július 8-án, vasárnap 0 órától 19 óráig lezárják a Ferenciek terét és környékét: a Kossuth Lajos utcát, a Szabad sajtó utat és az Erzsébet hidat.

„A fenn említetteken kívül számos útfelújítás is lesz, amelyekkel kapcsolatban azonban még nem rendelkezünk részletes információkkal. A nyár folyamán ezekről is folyamatos tájékoztatást adunk” - tájékoztatott a BKK.


Forgalomkorlátozások vasárnap  a fővárosban

Forgalomkorlátozások vasárnap a fővárosban 

Vasárnap egy futóversenyt és az Élet Menete rendezvényt tartják Budapesten.
SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség

SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség  

A Singapore Airlines (SIA) Csoport megállapodásokat írt alá a Fenntartható Repülési Üzemanyag (SAF) beszerzéséről.
Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná

Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná 

Megdöntötte saját rekordját az Emirates Group a 2024–2025-ös pénzügyi évben.
Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja

Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja 

A korlátozás oka a húsvéti héten mért jelentős forgalomnövekedés.
Ismét robog a Jégmadár expressz

Ismét robog a Jégmadár expressz 

Május 18-tól ismét közlekedik a Jégmadár expresszvonat, amely közvetlen összeköttetést kínál Rákospalota-Újpestről a Velencei-tóhoz és a Balatonhoz.
WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés

WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés 

A repülőtér a Romániai Repülőterek Egyesülete által közölt januári statisztika szerint egy év alatt megduplázta utasainak számát.
Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 

Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.
Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában 

Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.
Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme

Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme 

A Budapest Airport (BA) ezt a speciális programot az érintett kerületek és települések polgármestereivel konzultálva alakította ki.
IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom

IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom  

Az április 30-án megjelent sajtóközlemény 2025. márciusi globális légiutasforgalom adatait ismerteti.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.